אאא

יום מתיש עבר עליכם, הבוס לא חסך ביקורת ואם זה לא מספיק, אדם קרוב אכזב אתכם. אם הגעתם הביתה והתנחמתם במשהו מתוק -  מסתבר שעשיתם טעות ענקית.

מחקר אמריקאי חדש שפורסם לאחרונה בכתב העת 'הפסיכולוגיה של הבריאות', מצא כי חומצות שומן טראנס - שנמצאות בדרך כלל במאפים ומזון מעובד - משפיעים באופן שלילי על וויסות הרגשות שלנו.

 (צילום: shutterstock)
התוצאה: מעגל אינסופי של דיכאון ואוכל "מנחם" שבעצם גורם לדיכאון (צילום: shutterstock)

המחקר שעקב אחר 5,000 אנשים, גילה כי אנשים שצרכו יותר חומצות שומן (הנמצאות במזונות כמו מאפים מטוגנים, פופקורן, צ'יפס, עוגיות ומרגרינה באופן כללי) נטו לאבד שליטה על הרגשות שלהם, והיו מודעים להם פחות. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

שומן טראנס מלאכותי נוצר כאשר השמן עובר תהליך הנקרא הידרוגנציה, ההופך אותו לשומן מוקשה. סוג זה של שומן משמש לרוב לטיגון וכמרכיב במזונות מעובדים, כדי להעניק להם חיי מדף ארוכים יותר.

רופאים מזהירים כי תזונה עשירה בשומנים מוקשים עלולה לגרום לרמות גבוהות של כולסטרול בדם, ומשם הדרך קצרה לבעיות בריאות כמו מחלות לב, התקפי לב ושבץ. כעת, מסתבר שהשומנים המוקשים פוגעים גם ברמה הנפשית, והופכים את הצורכים אותם לאגרסיביים יותר.

"אנחנו צריכים לקחת בחשבון שלתזונה לקויה יש השלכות גם על בריאות הנפש" אמרה מחברת המחקר, מייגן הולט, דיאטנית מאוניברסיטת סן דייגו, ל-Yahoo, "מניעה או צמצום של צריכת מזונות המכילים חומצות שומן טראנס, בהחלט יהוו התחלה טובה".