אאא

בצה"ל נערכים לסבב נוסף ברצועת עזה? הותר לפרסום כי מערכת כיפת ברזל הוצבה ביממה האחרונה גם בבאר שבע, וזאת בכדי להתמודד עם ירי הרקטות מידי כמה ימים מרצועת עזה.

כיפת ברזל זו מצטרפת לסוללות נוספות שהוצבו גם סמוך לערים אשדוד, נתיבות ואשקלון ואף באזור רחובות. לא ברור עתה האם סוללות נוספות ייפרסו בערים נוספות.

במערכת הביטחון קיים חשש כי ארגונים קטנים וקיצוניים, ברצועת עזה ינסו להמשיך ולהפר את הרגיעה השוררת מאז מבצע "צוק איתן" וישגרו רקטות נוספות.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר: "אנחנו דורשים שטפטוף הרקטות לא יהפוך לתוכנית עבודה קבועה של ארגוני המחבלים ברצועת עזה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הוא הוסיף כי "הקיץ והחופש הגדול בפתחנו, והזיכרון של מבצע צוק איתן עדיין טרי, ולכן יותר מכל אנחנו רוצים ומבקשים תשובות ופתרונות כדי שהילדים יעברו את הקיץ הזה בלי רקטות ובלי מלחמה".

במפגש עם ראשי רשויות השבוע, אמר אלוף פיקוד הדרום, סמי תורג'מן כי צה"ל פועל להפסקת ירי הרקטות. "מדובר ברקטות בודדות שמתפוצצות בשטחים פתוחים. צה''ל מגיב נקודתית לאירועי הירי, אך בגלל רקטות בודדות צה"ל לא ייצא למבצע בעזה".

הוא הוסיף כי "צה''ל מבין שחמאס רוצה שקט ועושה מאמצים למנוע ירי, אך מדינת ישראל עדיין רואה בחמאס מי שאחראי לנעשה ברצועה".