אאא

החצבת מתפשטת: במשרד הבריאות ממשיכים לעקוב אחר התפרצות נגיף החצבת. ביממה האחרונה הנגיף התפשט בתל אביב ועד כה 700 איש שנחשפו לחולים במחלה נקראו להתחסן.

ללשכת הבריאות בתל אביב הגיעו יותר מחמישים בני אדם שחלו בחצבת, אלו טופלו בבית החולים. הערכה במשרד הבריאות היא כי ישנם עוד לא מעט חולים ומספרים גבוהים בהרבה מאלו שהגיעו ואובחנו כחולים בנגיף.

אתמול נקראו עשרות אנשים וילדים שביקרו בשבת האחרונה במוקד לרפואה דחופה בחולון להתחסן נגד חצבת לאחר שככל הנראה אחד החולים אובחן כחולה בנגיף והיה חשש כי אחרים נדבקו.

ממשרד הבריאות נמסר: "בשבועות האחרונים אנו עדים לעלייה בדיווחים על תחלואה בחצבת. היו מספר אירועי חשיפה לחולי חצבת שהתרחשו בבתי החולים וולפסון ואיכילוב (בעיקר חדרי מיון)".

במשרד הבריאות ציינו כי "אנשים שנולדו לפני שנת 1957 נחשבים מחוסנים ואינם נזקקים למתן חיסון בעקבות חשיפה. משרד הבריאות מדגיש את חשיבות ההתחסנות במועד של תינוקות שמגיעים לגיל שנה בחיסון כנגד חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות רוח".

מ"מכבי" נמסר: "ביומיים האחרונים בוצעה פנייה למטופלים שבאו במגע עם מטופל שאובחן כחולה בחצבת, בהתאם לנוהלי משרד הבריאות במקרים של מחלקות מדבקות. כל המטופלים שבאו במגע עם החולה, אותרו. מי שלא מחוסן - נשלח לחיסון".