מה דעתכם על הקליפ החדש של ליפא שמלצר?
 
אאא

סערה סביב הקליפ החדש של ליפא שמלצר: לאחר ביקורות רבות לקליפ החדש שלו לשיר "בן פייגא" הזוכה למקצב טראנס שפורסם אמש (שני) לראשונה ב"כיכר השבת", מגיב כוכב הזמר החסידי ליפא שמלצר לטענות על כך שהשיר והקליפ "לא מתאימים לחרדים" וכותב בעמוד הפייסבוק שלו כי אם היה חושב שלא נכון להכניס מוזיקת טראנס לציבור החרדי - הוא לא היה עושה זאת. 

ליפא כתב לעוקביו כי "אחרי שהאצבעות שלי כמעט נופלות מלענות לאלפי המחמאות, צריך להשיב גם למבקרים". לדבריו: "יש מחלוקת בישראל, האם זה בסדר או לא בסדר להביא מוסיקת טראנס לקהילה הסגורה שלנו". הוא מוסיף: "אם התשובה שלי הייתה כל דבר אחר מאשר כן - לא הייתי עושה את זה!".

הקליפ החדש של ליפא. מה דעתכם?

בתוך כך, גם הזמר ישי לפידות התייחס היום (שלישי) לביקורת על הקליפ החדש של ליפא וכינה את היוצר "מהפכן אמיתי". מדבריו: "יש שידרשו את השיר הזה לגנאי, יספרו שזה בדיוק מה שמרחיב את הבור אליו נשאבים חלק מנערי ונערות המגזר... ולמרות שהכי קל להאשים את המוזיקה כמקור כל הרע, העניין הזה שווה דיון. אני רק בא להאיר את פניו של היוצר והזמר, ליפא שמלצר".

לפידות הוסיף: "בלי ששמנו לב - בדור החנפן והמלוקק הזה שמוכן לעשות הכל בשביל למכור את מרכולתו - צמח לנו כאן מהפכן אמיתי, כמו שהיו כאן פעם (יש שידרשו לטובה, יש לגנאי) שמוכן לשלם מחיר כבד (והוא משלם המון) תמורת האומנות והאמת שלו... אני מצדיע!"

המפיק דוד פדידה התייחס לשיר ולדיון סביבו בטורו ב"כיכר השבת" וכתב כי: "כשקמים אנשים ופוסלים לחלוטין בצורה אובייקטיבית - לכאורה - שיר כזה או אחר כי לטעמם הוא לא ראוי, זה כבר קשקוש מוחלט". לדברי פדידה: "מוזיקה היא עניין של טעם ובעיקר עניין של הסתגלות. יבוא יום ושירים כאלו יושמעו בכל בית בישראל ואז נשב ונגחך על הסערה שהתחוללה בזמנו. ללא ספק, עברנו כברת דרך ארוכה מאז ימי הקלרינט המוכר והאהוב".

פדידה הוסיף והתייחס לשיר "בס קול" של חיים שלמה מאייעס שעורר גם הוא דיון במגזר: "מספיק שיהודי אחד באומן יתחבר לרבי נחמן בצורה יותר עמוקה בזכות השיר "בן פייגא" או נער חסידי בוויליאמסבורג שיבוא אל סיפוקו בזכות השיר 'בס קול' ולא יפזול למוזיקה השחורה ברחובות הסמוכים - והיה זה שכרם של האמנים המבצעים. מוזיקה היא לא רק אמנות, היא גם שליחות".