אאא

הרבנות הראשית הפנתה משגיח לבדיקת פוליגרף, לאחר שמפעל לבשר בקר שכשרותו נפסלה, בעקבות עדות המשגיח על החתמת בשר טרף ככשר, הגיש עתירה לבג"ץ, וטען כי הטענות שיקריות. 

על פי הדיווח באתר וואלה! NEWS, מדובר בבית מטבחיים בפרגוואי המייצר בשר בקר, שם כאמור תיעד אחד העובדים שפוטר את העובדים אורזים לכאורה בשר טרף באריזות כשרות למהדרין.

הסיפור החל לפני כחצי שנה, אז טענו שני משגיחים לראש הצוות על המקרה, אך לטענתם הוא בחר להתעלם ועזר לבעלי המפעל ובכך הציל את כספם. העובד שהתלונן פוטר ובעלי המפעל טענו כי העובד בחר להתנקם בהם על פיטוריו וביים את הסרטון.

האירוע התרחש לכאורה בזמן היעדרותם של המשגיחים מטעם הרבנות הראשית, ובכך לטענת העובד יכלו עובדי המפעל לבצע לכאורה את המעשה החמור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אחד ממפעלי הבשר שקיבלו את הבשר הלכאורה טרף עתר לבית המשפט העליון נגד החלטת הרבנות להפסיק את הכשרות וזאת מאחר שלטענתם הסרטון בוים כחלק מנקמה.

הרבנות הראשית החליטה לשלוח את המשגיח שעומד במרכז הפרשה לבדיקת פוליגרף, אצל סוכן FBI לשעבר, ולפי התוצאות העובד נמצא דובר אמת. 

ביום שישי הגישה הרבנות את תגובתה לבג"ץ, בה נכתב: "יש בממצאי הפוליגרף כדי לחזק את מסקנתנו שלפיה הסרטונים מציגים הטעיית כשרות חמורה המתרחשת במהלך פעילות אריזת בשר במפעל".