אאא

הווילה היוקרתית של איש העסקים מוטי זיסר בפתח תקווה נמכרה תמורת 28 מיליון שקל, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב אישר בסוף השבוע שעבר (חמישי) את בקשת כונס הנכסים מטעם בנק לאומי לאשר את העסקה.

בשבוע שעבר הגיש כונס הנכסים של זיסר מטעם בנק לאומי, עו"ד יניב אזרן, בקשה לאשר את המכירה תמורת 28 מיליון שקל למציע אנונימי. המשא ומתן עם הרוכש בוצע באמצעות עורך דינו, עו"ד אופיר בר-נוי.

עו"ד אזרן ציין עוד בבקשתו כי הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי) ועו"ד גיורא ארדינסט, כונס הנכסים של זיסר מטעם בנק הפועלים, לא התנגדו לאישור העסקה.

באוקטובר האחרון סירב שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, לאשר את מכירת הווילה תמורת אותו הסכום – 28 מיליון שקלים. לטענת השופט, הווילה המפוארת שווה יותר מסכום שהוצע, שהיה נמוך ב-40% מהערכת השמאי. אורנשטיין הורה על פתיחת המכירה ואיתור מציעים חדשים.

אולם, לפי עו"ד אזרן לאחר החלטת בית המשפט ובמסגרת ההתמחרות החדשה הגיעו לידיו שתי הצעות בלבד שעמדו על רק 20 מיליון שקל, לאחר משא ומתן עם הצדדים הוא הצליח להעלות את אחד המציעים ל-28 מיליון שקל בלבד.

"יאמר כבר עתה", כתב עו"ד אזרן לבית המשפט, "הגם שסכום ההצעה לרכישת הנכס עומד גם הפעם על 28 מיליון שקל, והגם שבית המשפט הנכבד לא אישר את מכר הנכס בתמורה לסכום זה, הרי שבנסיבות ענייננו יש לאשר כעת את מכר הנכס בתמורה לסכום המוצע". לשיטת הכונס, מאז הערכת שווי הנכס חל שינוי בערכו וכעת הצעת הקונה מהווה כ-80% משווי הנכס.

"גם אם קיים סיכוי כלשהו כי מאן דהוא יציע מתישהו בעתיד סכום גבוה יותר מסכום ההצעה – ולא ברור אם בכלל קיים סיכוי כזה – לא מן הנמנע כי לא יהא בכך כדי לשרת או להיטיב עם מי מהצדדים", נכתב עוד בדו"ח שהוגש לבית המשפט. "מדובר בענייננו בנכס חריג ביותר, שנבנה לפי צרכיהם, דרישותיהם וטעמם של בני הזוג זיס, הממוקם בשכונה בעלת צביון דתי בפתח תקווה, כך שמלכתחילה 'קהל היעד' הפוטנציאלי שעשוי להתעניין ברכישת הנכס מצומצם ביותר".

כונס הנכסים מטעם בנק לאומי מונה ככונס לצורך מכירת הווילה וזאת לאור חוב בגובה 16 מיליון שקל של זיסר כלפי הבנק. עוד קודם לכן מונה כונס נכסים נוסף מטעם בנק הפועלים, עו"ד גיורא ארדינסט, לו חייב זיסר כ-942 מיליון שקל.