אאא

כוחות צה"ל סיימו במהלך השבת את הסריקות לאיתור המחבל שירה למוות בדני גונן הי"ד ופצע באורח קל עד בינוני את חברו - ככל הידוע עד לשעה זו מבלי לבצע מעצרים. פעילותם של הכוחות התמקדה בעיקר בסריקות ותשאולים בכפרים עין קיניא ודיר איבזיע הסמוכים למעין בו התרחצו גנון וחברו.

עם סיום הסריקות בשטח פתח צה"ל את דרכי הגישה לכפרים ומעתה החקירה תתמקד במישור המודיעיני ותבוצע על ידי השב"כ שהטיל איפול על כיווני החקירה. 

 (צילום: מתוך פייסבוק, פלאש 90)
כוחות צה"ל מבצעים סריקות לאחר האירוע (צילום: פלאש 90)
הגדלה

מבדיקה ראשונית של הרכב בו שהו גונן וחברו עלה כי לפחות 10 כדורים נורו לעברם מהם לפחות ארבעה שפגעו במכונית. עוד עלה מהבדיקה כי לאחר הירי המחבל נמלט בריצה מהמקום.הקליעים, בקוטר 9 מ"מ, נמצאו בסמיכות לרכב של השניים והעידו על טווח כמעט אפסי ממנו בוצע הירי לעברם.

עוד עלה מהחקירה כי ככל הנראה מדובר במחבל בודד שביצע את הפיגוע, אולם עם זאת, חוליה המכנה את עצמה "חוליות מרואן קוואסמה ועאמר אבו עיישה" על שם מבצעי החטיפה והרצח של שלושת הנערים בשנה שעברה, נטלה אחריות לאירוע. 

 (צילום: מתוך פייסבוק, פלאש 90)
דני גונן הי"ד (צילום: מתוך פייסבוק)
הגדלה

החוליה טענה כי הוציאה את הפיגוע לפועל לאחר מעקב ממושך על המקום. לטענתם, אחד מחברי החוליה ארב למכונית של גונן וחברו וביצע ירי לאחר שווידא כי הם ישראלים.

בחמאס בירכו על הפיגוע: "אנו וכל בני עמנו מכבדים את הידיים הטהורות הדבקות בהתנגדות ומפנות את הכדורים לעבר הכובש, למרות כל הקשיים והאתגרים בגדה המערבית. פשעיה של ישראל לא יעברו ללא תגובה של ההתנגדות".

הלוויתו של דני גונן הי"ד, תתקיים הלילה (מוצ"ש) בשעה 23:00 בבית העלמין בלוד.