אאא

השבת ציינו בחסידות חב"ד את יום ההילולא ה-21 להסתלקותו של הרבי מליובאוויטש זצ"ל בהתוועדויות בבתי הכנסת ברחבי הארץ והעולם ואלפים עלו לציונו בניו יורק שבארה"ב.

במהלך דברי התורה שנשא האדמו"ר מויז'ניץ במסגרת טיש ליל שבת בפני אלפי חסידיו הוא התייחס לדמותו המיוחדת של הרבי מחב"ד. הרבי סיפר על פגישתם הראשונה שהתקיימה בחודש טבת שנת תשמ"ד לפני 31 שנה והרחיב כי בתחילה שוחח עימו הרבי מחב"ד במשך כעשרים דקות יחד עם כל המלווים, ולאחר מכן הסתגרו לשעה ארוכה בה שוחחו על עניינים הנוגעים לכלל עם ישראל.

האדמו"ר חשף כי הרבי מחב"ד ביקש ממנו להעביר מסר לאביו מרן בעל ה"ישועות משה" מויז'ניץ זצ"ל שהיה באותם ימים מראשי מועצת גדולי התורה של תנועת אגודת ישראל, אולם לא הרחיב לגבי המסר אותו התבקש להעביר.

בנוסף, הרבי מויז'ניץ ציין את כוחו הגדול של הרבי מחב"ד שזכה לקרב רבבות יהודים לאביהם שבשמיים. "הוא שלח שליחים לכל העולם ובזכותו יהודים יכולים למצוא אידישקייט בכל פינה ברחבי העולם כולל במקומות הרחוקים ביותר".

האדמור ציין את פשטותו של הרבי מחב"ד ואת העובדה שחי בצניעות זאת למרות מעמדו הרם. "הוא הקדיש את עצמו למען הכלל ולא עניין אותו כלל צורכי עצמו" סיים האדמו"ר מויז'ניץ.