אאא

סמוך לשעה 22:00 בערב (שלישי) נשמעו אזעקות צבע אדום באזור עוטף עזה. צה"ל איכן שיגור של רקטה לעבר ישראל. באזור חוף אשקלון נערכות סריקות לאיתור נפילה, וההערכות הן כי הרקטה נפלה בשטח פתוח.  

הפעם האחרונה בה בוצע ירי לעבר ישראל משטח הרצועה הייתה לפני כשבועיים. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח באזור אשקלון. בתגובה, תקף אז חיל האוויר הישראלי תשתית טרור בצפון רצועת עזה והמעברים כרם שלום ואז נסגרו בהוראת שר הביטחון.

בתקופה האחרונה ניסו גורמים קיצוניים ברצועת עזה לשגר רקטות לעבר ישראל למרות הפסקת האש - זאת בניסיון לאתגר את ארגון חמאס. המתיחות בין הארגונים הקיצוניים לחמאס נובעת בית היתר מהמשך המעצרים של הפעילים הקיצוניים בעזה. 

בכיר קיצוני בעזה אף איים כי פעיליו ימשיכו לשגר רקטות לעבר ישראל - לא בכדי לגרור את הפלסטינים למלחמה נוספת אלא בכדי לעצור באמצעותו את המלחמה עם חמאס.

יו"ר "ישראל ביתנו" ח"כ אביגדור ליברמן, גינה, כתמיד, את הירי ואת התגובה הרפה של ישראל. "מי שמוכן לספוג טיפטופים - יקבל בסופו של דבר גשם זלעפות" כתב ליברמן בדף הפייסבוק שלו.

לדבריו, "אסור להשלים עם המצב הזה. אין זכות קיום לממשלה שמוכנה להשלים עם המצב בו פחות משנה לאחר מבצע צבאי שבו שילמנו מחיר יקר בחיי חיילים ובשיבוש החיים למדינה שלמה במשך כחודשיים - חוזר המצב בו תושבי הדרום צריכים שוב לרוץ למרחבים המוגנים. המצב הזה הוא בלתי-נסבל, לא מתקבל על הדעת וחייבים לשים לו סוף".