אאא

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום באמצעות עורכת הדין חלי לסר תביעה על סכום של 20 מיליון ש"ח בשם משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים נגד הרבנים יצחק אוחנה - ראש לשכת הרה"ר לשעבר  הגאון רבי ישראל מאיר לאו, מאיר רוזנטל - לשעבר ראש לשכת הרה"ר  הגאון רבי יונה מצגר, מאיר רואימי, חיים בן חיים ואהרון גוטסדינר.

התביעה הוגשה לאחר שהחמישה ונאשמים נוספים הורשעו בפרשיית הזיופים בתוארי רבנות לחיילי צה"ל והטיל על רובם עונשי מאסר כבדים.

כזכור, במרכז הפרשה, אותה הגדיר השופט אמנון כהן ז"ל כאחת הפרשות החמורות בארץ, מעורבים רבנים בכירים שחלקם כבר הורשעו וחלקם עדיין באמצע הליכי המשפט, בחשד להענקת תעודות הסמכה כוזבות לרבנות עבור יותר מאלף חיילי צה"ל, שוטרים ואנשי שרות בתי הסוהר שבאמצעותן קיבלו שלא כדין מהמדינה מאות מיליוני שקלים כתוספות שכר.

בכתב התביעה נטען כי "מדובר בפרשייה מבין פרשיות ההונאה והרמייה הסבוכות והענפות שידעה המדינה. כמפורט בכתב תביעה זה ובהכרעת הדין במסגרת התיק הפלילי, הנתבעים יצרו תעשייה של הנפקת תעודות ומסמכים במרמה, הכוללים נתונים כוזבים, במטרה ליצור מצג לפיו התלמידים זכאים לקבל תעודת השכלה תורנית גבוהה ומכוחן הטבות שכר שונות.

"כתוצאה ממעשי ומחדלי הנתבעים, נגרמו נזקים אדירים למדינה בסכומים של מאות מיליוני שקלים. לאור חומרת הפרשייה והנזק העצום אשר נגרם למדינה, המדינה, האמונה על הגנת הקופה הציבורית, מחויבת לפעול לצמצום הנזק הכלכלי שנגרם לה ולהרתעה כלכלית של עבריינים כדוגמת הנתבעים באמצעות הגשת תביעה זו". 

"במסגרת תביעה זו, תטען המדינה, כי בעקבות מעשיהם של הנתבעים כולם, כל אחד לפי חלקו וכפי שיפורט להלן, נגרם למדינה נזק אדיר על סך של למעלה מ- 265,000,000 שקל. חרף היקפו העצום של הנזק, שהמדינה זכאית לפיצוי מצד הנתבעים בגינו, מטעמי גבייה ופישוט הדיון, הועמדה תביעה זו על סכום של 20,000,000 שקל".