אאא

1. "קח נשימה עמוקה"
לקחתי הרבה נשימות עמוקות. ספרתי עד 10 ואמרתי לעצמי שהכול יהיה בסדר. להציע לי לקחת נשימה עמוקה מתוך הנחה שלא חשבתי על זה בעצמי, גורם לי להרגיש אידיוט. 

2. "אתה זקוק לחופשה"
נכון! מזמן! בכל מחשבה שלישית שלי אני מדמיין איך אני מתנתק מהאינטרנט וכל מה שמלחיץ אותי ובורח מכאן. אבל אני לא יכול. מה שכן, אני כל כך שמח שהצבעת על כמה שאני נראה גרוע, כשאני באמת מרגיש ככה. תודה.

3. "זה לא נשמע רציני כל כך כמו שאתה עושה מזה"
היי, להרים נישאים ותלוליות חפרפרת יש משהו במשותף - שניהם גבוהים יותר מהאדמה. רק בגלל ששנינו נלחצים מדברים שונים, זה לא אומר שאתה יכול לזלזל כך ברגשות שלי ולהפוך את ההר שלי לעכבר או את הפיל שלי לנמלה או - אוקיי, אני מניח שהבנת את הנקודה.

4. "הלחץ מזיק לעור שלך"
אתה יודע מה עוד מזיק לעור שלי? הכל. בעיקר שהפכת אותי לחבית לחץ מזדקנת בטרם עת. 

5. "יש אנשים עם בעיות גרועות יותר"
אני מעריך את זה שאתה מנסה לתת לי קצת פרספקטיבה, אבל עכשיו אני זה שפשוט מרגיש גרוע. אני לא משווה את הבעיות שלי לכל מי שגווע ברעב או משהו, אני בסך הכל מנסה לפרוק את התחושות שלי, על איך הבעיות שלי משפיעות עליי, כאן. היום.

6. "זה הכל בראש שלך"
לא, זה לא. זה לא אומר שאני לא מגזים קצת או מקשה על עצמי, אבל עם כל הכבוד, הבעיה הזו נוצרה על-ידי כוח חיצוני ועכשיו אני צריך לאתר דרך הגיונית להתמודד איתה. 

7. "תרגע"
ראה סעיף 1, אל תדלג על 2 ותשנן את 6.

8. "הכל יסתדר מעצמו"
כולנו יודעים שזה לא נכון! לא משנה במה מדובר, לגרום לבעיה להיפתר מעצמה, זה בהחלט לא פתרון. אלא אם כן אתה חושב שמועיל יותר לעמוד מנגד בזמן שהכול מסביב מתפרק (כן! בשבילי הכל מתפרק עכשיו), מה שכאמור, ממש לא.

9. "אתה לא היחיד כאן שלחוץ, אתה יודע"
אני יודע. אני זוכר שיש אנשים רבים שם בחוץ עם בעיות ענק. אני לא אנוכי, אני בסך הכל מנסה לפרוק את המתח.

10. "אין לי זמן להקשיב לזה"
ואתה קורא לי אנוכי?

11. "לא שווה להילחץ בגלל זה" 
שוב, אתה לא באמת יכול להחליט בגלל מה שווה או לא שווה לי להיכנס למתח.

12. "אתה לא מתנהל נכון" 
רגע, מה פספסת באחד עשר הסעיפים האחרונים?