אאא

"המשטרה והעיריות צריכות לפקח על המדרכות שהפכו לג'ונגל. אנחנו דאגנו לתקנות שהכנסת אישרה והמשטרה אחראית על אכיפה. זה לא תפקידנו כמשרד התחבורה לאכוף וחבל שיש גופים שמשנים את עמדתם כל חצי שנה" - כך התייחס הבוקר (ה') שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ בנוגע לשימוש באופנים חשמליות. הדברים נאמרו במסגרת ועידת ישראל לתחבורה. כץ הוסיף שלתפיסתו המשטרה צריכה להתחיל לאכוף ולא לאפשר נסיעה על המדרכות.

בהתייחסו לתחילת עבודות הרכבת הקלה בתל אביב אמר ש"קידמתי במשך שנים את את הרכבת הקלה בת"א והיה קשה לשכנע את כולם שהפעם זה רציני, כי כבר 50 שנה מבטיחים את זה. היום כבר כולם מאמינים שעובדים והאתגר הוא להקל ככל שניתן על הסביבה, התושבים ואנשי העסקים. יש בעיות קשות מאוד מבחינה תחבורתית בת"א כי הדברים לא בוצעו. הפרויקט הזה הוא הכרחי וחייבים לשים את התשתית". כץ ביקר את ההמלצה של מנכ"ל נת"ע לגבי תכנון מסלולי הנסיעה בבקרים ואמר ש"אני שומע רעיונות לרכבות באוויר או לוותר על הרכבת לחלוטין ולהתמקד בשבילי אפניים. אנחנו נעשה את מה שעושים בכל העולם - נפרוס רשת של רכבות. את העצה לקום שעה מוקדם לא אני נתתי ואני לא חושב שהיא הייתה צריכה להיאמר".

בסיום דבריו רמז כץ שהוא יקדם הפרטה של מערך בחינות הנהיגה (טסט). "לא ייתכן שתלמידים יחכו חודשים למבחן מעשי ולכן אנחנו יוצאים לדרך של הפרטה. אני הטלתי את המשימה על מנכ"ל המשרד. הצעירים בישראל לא יכולים להמתין כל כך הרבה זמן גם כי ההכשרה שלהם נשחקת וגם כי הם מתגייסים לצה"ל".