אאא

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל עצרו מספר בני אדם, בהם קטין, שבידיהם מידע שעשוי לקדם את חקירת רצח דוד בר קפרא ז"ל. כך דווח הערב (חמישי) ב"חדשות 2". במשטרה עדיין בודקים האם מדובר באירוע פלילי או באירוע על רקע לאומני.

בר קפרא ז"ל הובא למנוחות אחר הצהריים בבית העלמין בעיר רחובות. בר קפרא נמצא אתמול כשהוא מוטל בשטח חקלאי במושב פדיה שבשפלה כשעל גופו חבלות. הוא פונה לבית החולים אסף הרופא כשהוא במצב קשה, אולם לאחר מספר שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

בני משפחת הנרצח בטוחים כי מדובר באירוע על רקע לאומני. "ממידע שהגיע אליי לא דרך המשטרה מדובר בשני רעולי פנים, כנראה פלסטינים שוהים בלתי חוקיים שעובדים שם באזור השדות" אמר בנו של הנרצח דניאל בר מוקדם יותר היום.

בר סיפר על רצח אביו ואמר: "חוץ מגפנים יש באזור חקלאים נוספים שמגדלים פירות וירקות. כשהגיעו רעולי הפנים, העובדים התאילנדים פחדו וברחו. בשלב מאוחר יותר הם אלה שמצאו את הגופה. משם פינינו אותו לאסף הרופא".

"ידוע לנו שיש שם פועלים פלסטינים, אני בטוח שגם המשטרה יודעת את זה, ואני עדיין מחכה לתשובות מהמשטרה. הם הבטיחו לחזור אלינו", הוא מספר. בר אמר כי "אנחנו חושבים שהרקע הוא לאומני. מי שמגיע רעול פנים ודובר ערבית, אני לא מכיר משהו אחר".