אאא

הערב (ראשון) פורסם בערוץ 10 כי המחלקה לחקירת שוטרים בודקת חשדות נגד תת ניצב אפרים ברכה. לא מדובר בחשדות שהתחדשו בתקופה האחרונה, אלא בחשדות למעשים פליליים שאולי ביצע ברכה בשנים האחרונות.

אם נכונים הפרסומים על פתיחת הבדיקה נגד תנ"צ אפרים ברכה הרי שעולות תהיות קשות כנגד אנשי התביעה והחוקרים השונים בפרשת הרב פינטו. במשך כל החקירה ניסה הרב פינטו להשמיע את טענותיו בפני החוקרים, אלא שהם בחרו להאמין לשוטר הבכיר שעשוי כעת להפוך לחשוד. טענותיו של הרב, כך נראה, נתקלו בקיר אטום של דפוס חשיבה מקובע שמטרתו אחת - להכניס את הרב המפורסם לכלא.

 (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)
תנ"צ ברכה (צילום: גיל יוחנן - ynet)
הגדלה

אלא שכעת נראה כי דווקא הרב שניסה להתריע בפני הגורמים הרלוונטיים בכל זרועות האכיפה על השחיתות שפשתה במשטרת ישראל, הוא זה שהוקע אל עמוד הקלון הישראלי, ודווקא עליו החליט השופט מודריק לגזור שנת מאסר בפועל, מבלי להתחשב במצבו הרפואי של הרב - חולה סרטן העובר טיפולים קשים לטיפול במחלתו.

בימים האחרונים נראה כי הצדק החל להיעשות, הרב יאשיהו פינטו נקרא לחדרי החקירות שוב, אלא שהפעם על מנת שיחשוף את השחיתות, בה השתתף לטענתו גם תנ"צ ברכה.

לאור זאת (ולאור עדותו של רפ"ק ערן מלכה המטילה צל על אמינות ברכה בעדותו נגד הרב פינטו) נשאלת השאלה, מדוע לא לפתוח את העניין מתחילתו ולבדוק את העניין מתוך זווית מבטו של הרב פינטו - כלומר שהעברת הכספים הייתה סיוע של רב לתלמידו ששרוי בקשיים כלכליים.

 (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)
הרב יאשיהו פינטו. כל טענותיו נתקלו בחומה אטומה (צילום: מגד גוזני)
הגדלה

אלא שהאמת בסוף תמיד יוצאת לאור, גם אם באיחור רב, גם לאחר שנעשה עוול, כעת סוף סוף יאזינו לטענותיו של הרב שהחליט לקחת על עצמו את התיק, לאחר שהחליט כי רעייתו שאיננה עומדת בקו הבריאות, לא תוכל לנהל משפט ראיות עקר, שאין בו ממש. כעת מאזינים לרב שמספר על השחיתות שפשתה במשטרה, לשחיתות שבשמה הוא נשפט לכלא, על מנת שתלמידו ומקורבו יוכל להרחיק את עצמו.