אאא

מחירון הרכב המשומש של לוי יצחק צפוי להפגין יציבות בחודש יולי ואולי אפילו להציג עליית מחירים בדגמים מסוימים, כך מעריכים גורמים העוסקים בסחר ברכב משומש. במחירון הרכב של לוי יצחק שפורסם בראשית החודש שעבר נרשמו ירידות ניכרות בערכיהם של כמה דגמים מובילים. כך לדוגמה ירד מחירה של פולקסווגן פולו מודל 2011 בכ־9,000 שקל. הג'טה של פולקסווגן ירדה בכ־6,000 שקל.

בדגמי מכוניות פופולריים רבים כגון פורד פיאסטה, טויוטה יאריס וסוזוקי SX4 חלה ירידה של כ־3%, ירידה שאינה ניכרת במונחים כספיים, אך גבוהה משיעור הירידה החודשי הרגיל העומד על כאחוז בודד. עיקר הירידה שנרשמה בדגמי פולקסווגן השונים נובעת מהודעתה של יבואנית פולקסווגן שלפיה השנה מוצג מחירון חדש ומוזל לדגמי החברה השונים.

בשונה מדגמי פולקסווגן, שמחיריהם ירדו באופן ניכר ועשויים להישאר נמוכים כל עוד מחירון הרכב החדש של היבואנית יישאר בתוקף, ביתר הדגמים שבהם נרשמו ירידות של כ־3% צפויה יציבות. בין היתר, אחת הסיבות העיקריות לכך היא שפע של מבצעים, הטבות והנחות שהעניקו היבואנים כדי לעמוד ביעדי מסירות של מחצית השנה הראשונה.

אלא שכעת, עם הכניסה למחצית השנייה של 2015, רוב היבואנים מבצעים היערכות מחודשת לקראתה, הגוררת עמה רגיעה מסוימת בכל הקשור למבצעי המכירות. עקב כך מחירי הדגמים המשומשים אינם צפויים להיפגע ולרדת החודש מעבר לשיעור הירידה שנרשם בחודש שעבר. יתרה מזאת, במקרים מסוימים עקב ירידת המחירים עשוי להיווצר ביקוש לדגמים שלפתע הפכו נגישים מבחינת המחיר, מה ש"מחיה" את הביקוש להם ויוצר בתורו ביקוש מחודש שמעלה את מחירם במחירון.