אאא

המזל"ט הקטלני: בחודשים הקרובים צפוי להסתיים פיתוחו של מזל"ט, מהיעילים שפותחו בישראל, העונה לשם K1, הנגזר מכינויו "קמיקזה קילר". 

המזל"ט החדש, שפותח בחברת איירונאוטיקס הישראלית, כשמו כן הוא, מתאבד על המטרה ומחסל אותה. הוא מכיל ראש קרב הנושא 2.5 ק"ג חומר נפץ עם 4,000 רסיסי טונגסטן שיכולים להתפזר בעוצמה ברדיוס של 25 מטרים מנקודת הפגיעה.

בנוסף מותקן על המזל"ט מתעד אלקטרו-אופטי קטן אך מתקדם במשקל 300 גרמים שמעניק תמונה איכותית יחסית, ביום ובלילה.

 מטרותיו הן יעדים קטנים וסבוכים, והוא יכול לשהות באוויר במשך כשעתיים וחצי, ובמידה והמשימה מתבטלת הוא יכול לשוב בשלום לבסיסו. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 עמוס מתן, מנכ"ל איירונאוטיקס, הסביר כי "יתרון נוסף נוגע לשימוש בתחנות הקרקע המפעילות אותו, בדמות צג מחשב קטן וקשיח, מקלדת או ג'ויסטיקים לצד אנטנה, שניתן לנייד בקלות בשטח ללא קרונות או מערכות כבדות. מאותה תחנה קרקעית של מל"טי האורביטור שלנו, הגדולים יותר ומיועדים לאיסוף מודיעין, ניתן להפעיל גם את K1".

 עוד ציין כי הוא "בלתי נצפה ובלתי פגיע, זול בהרבה מטילים המיועדים למשימות זהות, ועלותו יכולה להגיע לעד עשרות אלפים בודדים של דולרים ליחידה". טווח התקשורת מתחנת הקרקע של K1 הוא ורסטילי בהתאם לגודל האטנה שעמה יוצאים למשימה, ויכול לנוע בין 50 ל-100 ק"מ.

בחברה כבר החלו במשא ומתן עם חברות זרות וטרם ברור האם המזל"ט ימכר לצה"ל. 

צפו בתיעוד המזל"ט שנחשף ב-ynet.