אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון ביקרו בצהריים (רביעי) בבית החולים הדסה עין-כרם את שוטרת המשטרה הצבאית שנדקרה השבוע בקבר רחל, ואת פצוע פיגוע הירי בשילה.

"ביקרנו עכשיו את הפצועים שגילו אומץ לב, קור רוח, ורוח איתנה מאוד מרשימה" אמר נתניהו בסיום הביקור. "איחלנו להם, שר הביטחון ואני, החלמה מהירה, וכמובן אנחנו מביעים תנחומים ודואבים את יגונם של אליעזר ושרה, שאיבדו את בנם, מלאכי - יוצא דופן ומיוחד במינו, ואין כאב גדול יותר מכאבם של הורים שמאבדים בן או בת, ולבם של כל אזרחי ישראל עמם".

נתניהו הוסיף, "הטרור מתדפק על גבולותינו. דאע"ש הוא לא רק אל מול גולן, הוא כרגע גם במצרים, אל מול רפיח, כלומר אל מול גבולותינו, ואנחנו שותפים עם מצרים ועם מדינות רבות אחרות במזרח התיכון ובעולם במאבק נגד הטרור האסלאמי הקיצוני שמונחה על ידי שני גורמים – איראן, השיעים הקיצונים, דאע"ש, הסונים הקיצונים, וגם פלגים אחרים כמו החמאס".

"אנחנו נאבקים בהם, אנחנו יודעים שהם גם מכים בתוך גבולותינו כפי שקרה כאן, אבל אנחנו יודעים גם שאנחנו סיכלנו למעלה ממאתיים ניסיונות פיגועים מאז תחילת השנה שעברה, וגם אל המרצחים הללו והמפגעים הללו אנחנו נגיע. אנחנו נגבה מחיר כבד גם מהטרוריסטים וגם משולחיהם ותומכיהם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר: "אני רוצה להביע תנחומיי למשפחת רוזנפלד על מלאכי זכרו לברכה. כולנו עם המשפחה ומחבקים אותה, גם לאחל החלמה מהירה לפצועים שזה עתה ביקרנו בבית החולים. הרופאים פה והזמן, אני מקווה, יעשו את שלהם להחלמתם המהירה".

יעלון התייחס לפעולות צה"ל על מנת ללכוד את המפגעים: "צה"ל ביהודה ושומרון ממשיך לפעול כדי לשים את היד על המחבלים, בסיוע שירות הביטחון הכללי, ואני מאמין שזה יקרה יותר מוקדם מאשר מאוחר. יש טרור, טרור שמוזן גם מהסתה של הרשות הפלסטינית, גם מלחץ מבחוץ שמתחיל מאיראן, עם מימון של החמאס, עם לחץ לבצע פיגועים. לאחרונה סיכלנו הרבה מאוד חוליות, גם את זאת אנחנו נגיע אליה, לצערנו, אחרי שהיא ביצעה את זממה".

יעלון הוסיף, "יש טרור אסלאמי בכל המזרח התיכון ואני מכאן רוצה להשתתף ולחבק את העם המצרי על האירוע הקשה שהיה הבוקר בסיני, פיגוע קשה מאוד עם עשרות הרוגים, מה שבהחלט מבליט את זה שהטרור שוטף את המזרח התיכון. מאחורי הטרור באשר הוא עומדת מדינה כמו איראן, ארגון כמו דאע"ש, ארגון חמאס, ג'יהאד אסלאמי פלסטיני, ומתפקידנו, כמדינה, יחד עם המדינות האחרות שמתמודדות עם הטרור, לשתף פעולה ולפעול כדי לא לאפשר לו להרים ראש, ואני מאמין שזה מה שייעשה".