אאא

בעקבות חקירה סמויה של המשטרה נחשפה רשת להברחת ביצים משטחי הרשות הפלסטינית לישראל שגלגלה יותר מ-10 מיליון שקלים בשנה. בין העצורים חרדי תושב מודיעין עילית.

החקירה הפכה לגלויה היום (שני) לפנות בוקר, היא נוהלה על ידי משטרת מחוז יהודה ושומרון, בשיתוף משרד החקלאות, רשות המיסים וצה"ל וזאת בעקבות מידע מודיעיני בנוגע לרשת מבריחי ביצים מתחומי הרשות הפלסטינית לתוככי הקו הירוק, ומכירתן בארץ לרשתות מזון, בתי קפה מוכרים ולאזרחים.

על פי החשד חברי הרשת גלגלו מחזור מכירות של למעלה מעשרה מיליון שקלים בשנה. במשטרה ציינו כי הביצים אשר הוברחו נמכרו ללא כל פיקוח וטרינרי וללא כל פיקוח בריאותי הולם. מעבר לעבירה הפלילית שבעצם המעשה, קיימת הסכנה הבריאותית המידית הנשקפת לציבור הלקוחות אשר רכשו את הביצים המוברחות.

בפרשה זו מעורבים חשודים ישראלים ופלסטינים שהיו מעורבים באופן אקטיבי בקיום העבירה. המניע העיקרי לביצוע עבירה מסכנת חיי אדם זו נבעה מבצע כסף גרידא כשהם לא מהססים לסכן חיי אדם בעבור זאת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ראש הרשת ישראלי בן 43 תושב העיר מודיעין נעצר יחד עם 11 חשודים נוספים נוספים באשדוד, ירושלים, מודיעין עלית, בית שמש, נס הרים, מושב גפן ומספר כפרים פלסטינים ברשותם נתפסו סכומי כסף זר וישראלי בשווי עשרות אלפי שקלים ואלפי ביצים שנתפסו והושמדו/ בשטח בנוסף בבית לקיא בשטחים' בתוך מחסן נחשפה מעבדה לזיוף חותמות ביצים ומערכת שלמה של אריזה.

במהלך היום יובאו החשודים להארכת מעצרם בבית המשפט שלום בירושלים החל משעות הבוקר.

סגן ניצב שי קובנטור, ראש מפלג פלילי בימ"ר ש"י התייחס לגל המעצרים ואמר כי "תופעת הברחת הביצים משטחי הרשות הפלסטינית לישראל הינה תופעה מסוכנת המסכנת חיי אדם. מדובר בעבריינים שאינם בוחלים בשיטות ואמצעים להשגת רווח כלכלי על גבם ובריאותם של הציבור הרחב במדינת ישראל".

הוא הוסיף כי "גל המעצרים מראה כי מדובר בתופעה רחבת היקף ובקנה מידה ארצי, רשתות מזון ובתי קפה מובילים בוחרים לרכוש ביצים מוברחות אלה ולמוכרן למיליוני צרכנים תמימים. ימ"ר ש"י, יחידת הפיצו''ח במשרד החקלאות וגורמי אכיפה מרשות המיסים השקיעו מאמצים רבים בקידום פרשייה זו במטרה להגן על בריאותם של מדינת ישראל ולגדוע קו הברחה זה המסכן חיי אדם".