אאא

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע לפני שעה קלה (ג') כי ללא פריצת דרך מול האוצר בנושא עובדי הקבלן עד ה-22 בחודש נצא לשביתה כללית במשק. בכינוס של הוועדים השונים בהסתדרות אמר ניסנקורן כי ידרוש מכל אחד מהם להוציא את כל העובדים שלו לשביתה ללא יוצא מן הכלל.

ניסנקורן דורש להעביר את עובדי הקבלן בשירות הציבורי להעסקה ישירה לאחר שלפני יומיים התפוצץ המשא ומתן עם משרד האוצר בנושא. בין העובדים מדובר לדוגמה על עובדי ניקיון בבתי החולים, מאבטחים בכניסה למשרדי ממשלה, עובידם סוציאליים בתאגידים העירוניים, אחיות בתי הספר, מורים במערכת החינוך שמועסקים דרך עמותות, עובדי קרנות המחקר בבתי החולים הממשלתיים ועוד. השביתה תקיף את כל ענפי המשק שמאוגדים בהסתדרות, כולל המגזר הפרטי, אם כי ניתן להניח כי ניסנקורן לא יורה על שביתה כללית גם בעסקים הפרטיים.

ניסנקורן אמר כי כאשר דיבר בנובמבר האחרון על שלוש המטרות של ההסתדרות – העסקת בעלי מוגבלויות, העלאת שכר המינימום והעסקה ישירה של עובדי הקבלן – הוא כבר השיג את שתי המטרות הראשונות ועכשיו הוא מתכוון לפעול בנושא עובדי הקבלן.

ניסנקרן אמר כי "במאבק עובדי הקבלן לא יהיו פשרות. מורים הופכים להיות עובדי קבלן. אני שואל את פקידי האוצר למה מורה צריך להיות עובד קבלן? למה מורה אחרי 10 חודשים צריך לקבל על החודשיים של החופש דמי אבטלה? אלו הפנים של המדינה".