אאא

לאחר יותר משנה של עבודה, ועדת לוקר לבחינת תקציב הביטחון הגישה הבוקר (ג') את המלצותיה לראש הממשלה בנימין נתניהו, אולם הוא יפורסם לציבור רק בעוד שבועיים. זאת משום שראש הממשלה בנימין נתניהו ואנשיו החליטו כי בשבועיים הקרובים הציבור לא יוכל לראות את הדו"ח ואת ההמלצות הכלולות בו, וכי בתקופה זו משרדי האוצר והביטחון אמורים ללמוד אותו ולהתייחס אליו.

תקציב הביטחון יעמוד השנה על כ-58 מיליארד שקל, ככל הנראה, וטרם ברור מה יהיה גובה התקציב בשנה הבאה. אחת ההערכות במערכת הפוליטית היא כי נתניהו החליט לא לפרסם כעת את הדו"ח משום שהוא רוצה לחסוך מעצמו אי יציבות פוליטית נוספת, מלבד המלחמה הציבורית על מתווה הגז. ככל הידוע, לפחות חלק מחברי הוועדה עצמם התנגדו להסתרת הדו"ח במשך שבועיים, אולם לא הצליחו לשנת את החלטת נתניהו.

ראש הממשלה החליט על הקמת הוועדה באוקטובר 2013, לאחר עוד סבב של קרבות תקציביים בין משרדי האוצר והביטחון על גובה התוספת לתקציב הביטחון. לראשות הוועדה מינה נתניהו את מזכירו הצבאי לשעבר אלוף (במיל׳) יוחנן לוקר.

הוועדה הגישה הבוקר את הדו"ח הסופי שלה לראש הממשלה לאחר דחיות רבות בהגשתו, האחרונה שבהן בשבוע שעבר. ביום שלישי האחרון חברי הוועדה היו אמורים להגיע לירושלים ולמסור את הדו"ח, והעיתונאים היו אמורים להגיע לאחר מכן לשיחה עם יו"ר הוועדה לוקר, אולם ברגע האחרון העניין נדחה.

למעשה, על פי עדויות שונות, הדו"ח היה מוכן כבר ברובו לקראת סוף שנת 2014, אולם אז הבחירות הוקדמו וחברי הוועדה חיכו לראות מי יהיה ראש הממשלה הנבחר.