אאא

ועדת החינוך התרבות והספורט דנה בצהריים (שלישי) בנושא "קיפוח שומרי שבת במשחקי ספורט", לבקשתו של חבר הוועדה ח"כ מיקי זוהר וחברי כנסת נוספים.

חבר הכנסת מיקי זוהר התייחס בוועדה להצעת החוק שהגיש בנושא מניעת פגיעה במועדוני ספורט שומרי שבת ואמר: "הצעת החוק שלי לא דיברה על כפיה דתית אלא למנוע כפיה חילונית קבוצה שלא רוצה לשחק בשבת לא יהיה ניתן לכפות עליה את זה.

"אני חי במדינה יהודית ודמוקרטית איך ייתכן שאיני יכול לשמור את השבת במדינה שלי? זה לא הגיוני. אני פרלמנטר וככזה יש לי כלים להגשים את המדיניות שאני וחבריי לקואליציה רוצים להגשים. אם צריך להשתמש בהם אני אשתמש בהם כדי להגיע למטרה הפשוטה כדי שציבור שומר שבת במדינת ישראל יוכל להמשיך לשמור את השבת מבלי כפיה חילונית" .

יושב ראש הוועדה יעקב מרגי (ש"ס) אמר: "באיזו זכות אנחנו מונעים את יום המנוחה מאותם ספורטאים? לא ייתכן שאנחנו במדינה מקדישים כ"כ הרבה ימי מנוחה למחאות ופסטיבלים כאלה ואחרים אבל כשמגיעים לתחרויות ספורט אנחנו צדקנים.

"אנחנו פופוליטסים מדברים על שילוב אבל אין שום שילוב זה דיון ראשוני יש פה חרדה איגודי הספורט עשיתם שירות רע לעולם הספורט. אנחנו לא יכולים להכיל את השונה. אנחנו חברה מתויגת, בדיבורים נצליח להגיע להבנות"

בהמשך דבריו הודיע ח"כ מרגי כי הוועדה תוביל קו של הידברות. "הוועדה קוראת לספורטאי שומרי המצוות לא להירתע ולעמוד על זכויותיהם. אנו רואים בחומרה את הניסיון להדיר ציבור רחב ממשאת חייו, כל שכן מדובר בכישרון אישי. הוועדה תקים וועדת משנה שתרכז סוגיית הספורט בארץ על כל היבטיה. לצערי אני לא רואה כאן בדיון רצון של הידברות אמיתי".