אאא

תולדות חייו של האדמו"ר מסערט ויז'ניץ זצוק"ל: האדמו"ר רבי אליעזר הגר נולד במוצאי יום הכיפורים לאביו מרן בעל ה"מקור ברוך", האדמו"ר הראשון מסערט ויז'ניץ וממשיך שושלת קוסוב ויז'ניץ בעיר גרוסוודין שברומניה. משחר ילדותו נודע הרבי בכישרונותיו הברוכים ובמידותיו התרומיות ושמו עלה כמי שימשיך בעתיד את שושלת הקודש.סבו בעל ה"אהבת ישראל" מויז'ניץ חיבב אותו מאוד ולמד עמו רבות. 

עוד בנושא:

הרבי עלה לארץ באוניית מעפילים, נעצר בנמל חיפה ונכלא במחנה המעצר בעתלית. בשנת תשי"א הוא נישא לרבנית חיה צירל, בתו של הרב שלום עוזר ברוין. כשנה לאחר פטירת אביו מונה ליורשו. אחיו, הרב משה הגר, מונה במקביל לתפקיד ראש ישיבת "יחל ישראל - סרט ויז'ניץ". הרבי היה ידוע כמי שמקרב כל יהודי ומרבה לדבר בדרשותיו על חומרת איסור לשון הרע.

 (צילום: סוכנות הידיעות
האדמו"ר מסערט ויז'ניץ (צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24")
הגדלה

במהלך השנים השקיע הרבי רבות בהפצת תורה ויראת שמיים בקרב חסידיו ופיתח את קהילתו בישראל וברחבי העולם. הרבי נודע במידותיו הטובות ובהתרחקותו מכל בדל של מחלוקת וידוע היה כאוהב שלום ורודף שלום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפני כשנתיים אושפז האדמו"ר בבית חולים לאחר בעיות בגבו ומאז נחלש כוחו, הוא מיעט בשנים האחרונות מלהופיע בציבור.

 (צילום: סוכנות הידיעות
האדמו"ר מסערט ויז'ניץ (צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24")
הגדלה

עיקר הנהגת החסידות הייתה נתונה בשנים האחרונות בידי בנו רבי יעקב הגר, בנו יחידו וחתנו של כק האדמו"ר מביאלה בני ברק. בתו הגדולה רחל נשואה לרב נפתלי ראובן קורנרייך, בנו של הרב צבי אלימלך קורנרייך. הרב קורנרייך כיהן בעבר כרב בית-המדרש של חסידי סרט ויז'ניץ בבני ברק וכיום הוא מכהן כרב היישוב תל ציון וכראש ישיבת "קוסוב ויזניץ". בתו הצעירה מרים נשואה לרב אהרן טוביה שפיטץ, בנו של רבי משה אב"ד המכהן כרב בבורו פארק שבארצות הברית.

 (צילום: סוכנות הידיעות
האדמו"ר מסערט ויז'ניץ (צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24")
הגדלה

יצויין, כי בנו ממשיך דרכו שוהה כעת בנופש בשוויץ ובשעה זו עושה דרכו לישראל לאחר היוודע לו הבשורה המרה. גם האחים האדמו"רים מויז'ניץ השוהים בחו"ל צפויים ככל הנראה לשוב למסע ההלוויה שייערך מחר.