אאא

החל מהיום - פייסבוק מאפשרת לכם לשלוט בפיד: ענקית האינטרנט "פייסבוק" שחררה היום (חמישי) את הכלי שיסייע לכם לשלוט על הפיד שלכם ברשת הפייסבוק ובעזרתו תוכלו לקבוע איזה פוסטים יופיעו אצלכם בראש הניוז פיד - זאת על ידי הגדרת דפי פייסבוק וחברים שיוכלו להופיע במעלה הפיד באופן קבוע.

עד היום חברת פייסבוק קבעה באופן בלעדי את הפיד, כשיכולתו של המשתמש לקבוע מה הוא יראה קודם הייתה מוגבלת והעדפות אלו נקבעו על ידי האלגוריתמיים הייחודיים של פייסבוק. אך כעת אומרת החברה, כי למרות האלגוריתמים שלה - היא עדיין חושבת שיש מקום לאפשר למשתמשים לקבוע בעצמם מה יופיע בפיד.

על מנת להגיע לכלי ההעדפות החדש הקישו "עוד" בפינה התחתונה באפליקציית פייסבוק > הגדרות > העדפות זרם החדשות > הגדירו מה הייתם מעדיפים לראות למעלה בפיד.

בנוסף, החברה הוסיפה עוד 2 פיצרים חדשים. האחד הוא כלי איתור עמודים חדשים להתחבר אליהם  שמסייע למצוא עמודים חדשים למעקב ו"יכול לעזור לך להתחבר עם אתרי תוכן, אמנים ועסקים שעשויים לעניין אותך", זאת בהתבסס על סוגי הדפים שאהבתם בעבר.

הכלי השני הוא כלי מעקב או ביטול מעקב על חברים (פולואו ואנ-פולואו) - ממשק מעוצב ומעודכן עם רשימה של חברים, דפים וקבוצות שראיתם בזרם החדשות בשבוע האחרון. כך תוכלו לבטל מעקב אחר חברים, עמודים או קבוצות במידה ואתם לא מעוניינים לראות את העדכונים שלהם. ניתן גם לראות ברשימה את האנשים והעמודים שסימנתם בעבר כלא מעניינים ולהחזיר אותם לזרם החדשות.