אאא

חברת לוקהיד מרטין מקיימת שיחות מתקדמות לרכישת סיקורסקי - חטיבת המסוקים של יונייטד טכנולוג'יס. מקורבים לעסקה מעריכים אותה בלמעלה מ-8 מיליארד דולר. הסכם בין לוקהיד ליונייטד טכנולוג'יס עשוי להיחתם כבר בימים הקרובים. עם זאת, השיחות בין הצדדים גם עלולות להתפוצץ ברגע האחרון.

יונייטד העמידה את סיקורסקי על המדף כבר בחודש מרץ האחרון. אם תצא העסקה אל הפועל היא תהיה הגדולה ביותר של לוקהיד מאז רכשה את חברת האלקטרוניקה והאווירונאטיקה מרטין מריאטה תמורת 10 מיליארד דולר לפני 20 שנה.

סיקורסקי ידועה, בין היתר, בזכות מסוקי הבלק הוק שלה. היא מייצרת גם מסוקים לשימוש צבאי וגם מסוקים לשימוש מסחרי, והינה ספקית המסוקים הגדולה ביותר של הצבא האמריקאי. פרטי למסוקים שמייצרת החברה, כוללת הפעילות שלה גם מכירת חלפים והיא מוכרת גם חוזי תחזוקה.

רכישת ענקית המסוקים עשויה לשמש כמנוע צמיחה עבור לוקהיד, שסובלת מקיפאון בהכנסותיה בחמש השנים האחרונות, על רקע הקיצוצים בתקציב ההגנה של הממשל האמריקאי. סיקורסקי עצמה סובלת מירידה בתוצאות העסקיות שלה, בין היתר על רקע דעיכה מסוימת במלחמות בעיראק ובאפגניסטן, שתדלקו את הפעילות הצבאית שלה. הצניחה במחירי הנפט גרמה גם לירידה בביקוש למסוקים, המשמשים לתובלה של אנשי צוות לאסדות קידוח.