אאא

אבל כבד בחסידות גור: בבית החולים בלינסון בפתח תקווה הלך השבת לעולמו רבי יהודה מנדלסון זצ"ל, ראש הישיבה לצעירים "נר ישראל" בירושלים ומחבר ספר "ביאורי השיטות" על סוגיות מסכתות הש"ס.

המנוח, שהיה בן 64 שנים בפטירתו, נולד בתל אביו לאביו הגאון רבי מאיר מנדלסון זצ"ל שנחשב מתלמידיו הקרובים של מרן בעל החזון איש זצ"ל.

הרב מנדלסון למד בישיבת שפת אמת בירושלים וכבר בימי בחרותו זכה לקרבה יתירה מאת מרן האדמו"ר בעל הבית ישראל מגור זצ"ל. לימים הפקיד הרבי בידיו את מלאכת חינוך צעירי החסידות וצירפו להנהגת הישיבה בירושלים. 

במשך כ-40 שנה עמד הרב מנדלסון על משמר הנהגת הישיבה והעמיד אלפי תלמידים לתורה ויראה. במשך השנים יצאו לאור ספרים משיעוריו העיוניים והלמדנים אשר הפכו לשם דבר בעולם הישיבות. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

תלמידיו מספרים על מחנך דגול, רב מסור שדאג לכולם כאילו היה בניו. "ראש הישיבה ממש בנה את התלמידים והפך אותם לבני תורה" אומרים תלמידיו ומעריציו. 

מאז הסתלקות רבו האדמור בעל הבית ישראל מגור זצ"ל, לא החסיר המנוח יום אחד בא לא עלה לפקוד את ציונו במערת בית גור בהר הזיתים בירושלים. "גם בחום ובכפור, כמו בימי מלחמה ומתח בטחוני המשיך המנוח לפקוד את ציון מורו ורבו" סיפרו תלמידיו. 

בשנה האחרונה חלה במחלה קשה ומאז אושפז בבית החולים לעיתים תכופות. בשבוע האחרון הידרדר מצבו הבריאותי עוד יותר ובמהלך השבת השיב הרב מנדלסון את נשמתו לבוראה.