אאא

הותר לפרסום: בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי, צה"ל ומשטרת ישראל נעצרה החוליה שרצחה את מלאכי רוזנפלד הי"ד, לפני שלושה שבועות.

על פי השב"כ, החוליה שעמדה מאחורי פיגוע הירי לפני כשלושה שבועות בכניסה לשבות רחל, בו נהרג כאמור מלאכי הי"ד, היא חוליה של ארגון הטרור חמאס.

חברי החוליה היו שותפים לפיגוע הירי הזה וכן לירי לעבר אמבולנס וכלי רכב ישראליים בבית אל שהסתיים ללא נפגעים. בחקירתם בשב"כ הודו חברי החוליה בביצוע הפיגועים וכן ובניסיון להוציא לפועל פיגוע נוסף ב-6 ביוני 2015.

הלוויתו של מלאכי הי"ד

על פי השב"כ, אחד מחברי החוליה הוא אחמד נג'אר, פעיל חמאס שריצה מאסר בכלא הישראלי בגין מעורבותו בפיגועי ירי בהם נרצחו שישה ישראלים ושוחרר בעסקת שליט. נג'אר הכווין את החוליה מירדן והעביר לה מימון דרך אחיו.

חלק מחברי החוליה עצורים כעת בידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים, בהם מעאד חאמד, שעמד בראש החוליה וביצע את הירי בשני הפיגועים, ואחמד שבראוי, שהיה שותף לתכנון הפיגועים ולהחזקת אמצעי הלחימה אשר שימשו לביצועם.

הרשות הפלסטינית ביצעה בימים האחרונים את גל המעצרים הגדול ביותר זה שנים נגד פעילי חמאס בגדה המערבית. גל המעצרים התבצע בכל רחבי הגדה וכלל 170 אנשי חמאס.