אאא

ברוך דיין האמת: בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק נפטר הבוקר (שני) לבית עולמו המקובל רבי אליהו ליאון לוי זצ"ל, ה"בבא ליאון" מבני ברק.

הרב ליאון, בן 75 בפטירתו, נחשב לאחד המקובלים המוכרים בעיר בני ברק, שם ממוקמת קהילתו.

בחודש האחרון אושפז הרב בבית החולים כשמצבו הוגדר קשה מאוד לאחר שבשנה האחרונה בסבל ממחלה נוראה.

בימים האחרונים הידרדר מצבו של הרב לוי ובני משפחתו ומקורביו יצאו בהודעות לתלמידיו ולציבור להתפלל לרפואתו. הרב היה מורדם כדי להמעיט מהייסורים והכאבים.

הלווייתו תצא בשעה 16:00 מישיבת "תיקוני אליהו" ברוב השומר 11 בבני ברק.

קורות חייו

בבא ליאון ע"ה נולד בטורקיה בשנת התרצ"ט בעיר מרעאש שגבול סוריה, אביו היה הגאון רבי ישועה לוי זצוק"ל - רבה של העיר מרעש.  

בגיל שמונה שנים עלה הרב ליאון לישראל יחד עם בני משפחתו ובשנים הראשונות התיישבה המשפחה במעברת נס ציונה.

לאחר מספר שנים, עברה המשפחה להתגורר בשכונת עזרא שבתל אביב. אביו, רבי ישועה, הקים בשכונה את קהילתו בבית המדרש  "עזרה ותושיה" והיה לרבם של העולים מטורקיה. 

בגיל 12 נשלח הרב ליאון ללמוד בישיבת 'אוהל מועד' בתל אביב. כשהגיע לגיל שמונה עשרה, נשלח הרב ללמוד בישיבת חב"ד בעיר.

בגיל 21 גויס לצה"ל אך כבן למשפחה שכולה שאיבדה את בנה יהודה אסלן הי"ד במהלך מלחמת השחרור, הוא שוחרר לאחר שנה, מקום קבורתו של אחיו לא נודע עד עצם היום הזה.

הרב נשא לאישה את הרבנית שושנה תחי' והחל ללמוד בכולל 'בית הלל' במשך כארבע שנים. לאחר שנולדו ילדיו הלך ילידו החל הרב ללמוד את  רזי הקבלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במשך ארבעים וחמש שנה נהג הרב להגיע מידי מוצאי שבת לרחבת הכותל במערבי שם היה מסיים יחד עם חסידיו את כל ספר התהילים ולאחר מכן היו עורכים את 'תיקון השמירה' על עם ישראל לאותו שבוע. 

תלמידיו מספרים כי "כשהיה שומע על יהודי  חולה באשר הוא היה בוכה ומצטער כאילו בנו סובל. בלילי שבתות לא נתן מנוחה לנפשו והיה יושב והוגה בתורה ובחסידות עד הבוקר".

"דבר פלא שבדרשותיו מעולם לא פתח ספר והציטוטים ומאמרי חז"ל היו בעל פה וזה הברכה למי ששמר עיניו שלא ישכח תלמודו. במשך השנים כל יום חמישי כשהוא שרוי בתענית קיבל קהל רב הזקוקים לישועות ורחמים", מספרים חסידיו האבלים.

הרב חיבר את הספרים "תיקוני אליהו", "מעיני הישועה", "תיקון היסוד", "ישועת אליהו" ו"משבצות זהב לבושה".