אאא

בית המשפט השלום בתל אביב גזר הבוקר (שני), את דינו של צחי אנטבי, בעלי מסעדת "צחי בשרים" בבת ים, שהעסיק את המחבל שרצח את החייל תומר חזן הי"ד לפני כשנתיים.

הוא הורשע בהעסקה שלא כדין של שוהה בלתי-חוקי ובהלנתו שלא כדין בדירת מגורים מעל המסעדה. ונגזרו עליו שישה חודשי עבודות שירות. 

השופטת לימור מרגולין-יחידי, אמרה כי אנטבי הביע צער כן ועמוק על התוצאה הקשה ושהוא גם פנה לרשויות החקירה עם היוודע הרצח וסייע להם באיתור השוהה הבלתי-חוקי. עוד היא ציינה בגזר הדין, כי אנטבי לא יכול ליהנות מהקלה שניתנת למי שהודה והביע חרטה.

 (צילום: מתוך YNET)
צחי אנטבי בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי YNET)
הגדלה

בצאתו מבית המשפט אמר אנטבי: "אני מבין על מה אני צריך לקחת אחריות. היום כשעובד יגיע אני לא אסתפק באישורים האלה, אלך עם זה יותר רחוק. אני שואל מדוע המדינה לא לוקחת אחריות על האישורים האלה שלא נפלו מהשמיים. אני לא רוצה להגיד שאני יותר כאוב מהמשפחה של החייל, אבל אני כאוב לא פחות, הייתי מאוד קשור אליו, מאוד אהבתי אותו. החייל היה כוכב".

אנטבי אמר עוד כי "אני עד היום לא הצלחתי להרים את הראש מבחינה כלכלית, אני עדיין שורד עם העסק ולוקח אותו על הגב שלי. עם כל העובדים וכל המשפחות שיש לי על הגב. אני במשך 25 שנה עצמאי, אף פעם לא העסקתי שוהים בלתי חוקיים, עובדים מהשטחים אצלי לא נכנסים לעסק, עברנו ביקורות של משטרת הגבולות, משרד הכלכלה, משרד התמ"ת , הם באו והלכו בדיוק כמו שהם באו".

המחבל נדאל עאמר בן 42 עבד עם סמל תומר חזן במסעדה בבת ים, ושכנע אותו להצטרף אליו לביתו. הוא רצח אותו בשטח פתוח ליד הכפר סניריה והשליך את הגופה לבור מים. הוא התכוון להשתמש בגופה לצורך משא ומתן לשחרור אחיו מחבל תנזים, שהיה מעורב בפיגועים וכלוא כבר עשור.