אאא

שופטת בית משפט השלום בחיפה איילה הוך הורתה היום (שני) על שחרורם בערבות תוך קביעת תנאים מגבילים של אלי אלעזרא, יו"ר דירקטוריון אלבר, אורן אלעזרא מנכ"ל החברה ואירית פרנקו, סמנכ"לית הכספים. השלושה הובאו הבוקר לבית המשפט במסגרת חקירה המנוהלת במחלקת חקירות ומכס במע"מ חיפה בשיתוף עם בית מכס מרכז, כנגד חברת "אלבר ניהול ציי רכב", בחשד לביצוע עבירות על פקודת המכס, פקודת הייבוא והיצוא, חוק מס קניה וחוק איסור הלבנת הון.

דבר קיומה של חקירת רשות המסים נחשפה לראשונה ב"כלכליסט".

בהתאם לבקשות המעצר שהוגשו לבית המשפט, חברת אלבר החלה בחודש אפריל 2014 בביצוע היבוא מקביל של רכבים מארה"ב מתוצרת הונדה, טויוטה ולקסוס. על פי החשד, החברה רכשה את הרכבים מדילרים שונים בארה"ב ולא מסוכן מורשה. על מנת לעקוף עובדה זו, החברה הציגה לרשויות בישראל מסמכים כוזבים ו/או מזויפים של חברה אמריקאית העוסקת במסחר בכלי רכב והעומדת בקריטריונים הנדרשים לצורך קבלת היתר ייבוא מקביל, אך בפועל חברה זו לא ביצעה, לפי החשד, כל פעילות עסקית מול החברה.

לפי החשד, יובאו על ידי חברת אלבר בדרך זו כ-1,500 רכבים שיבואם נאמד בכ-150 מיליון שקל. בנוסף, על פי החשד החברה ביצעה הנמכות בערך הרכבים שיובאו ובכך התחמקה מתשלום מסי ייבוא בהיקף של כ-25 מיליון שקל.

אלבר הודיעה היום באופן רשמי על קיומה של חקירה. על פי הודעת אלבר לבורסה,"החברה מבקשת לעדכן בדבר קיומה של חקירה המבוצעת ע"י רשות המיסים בקשר עם פעילות היבוא המקביל של חברת בת של החברה - אלבר ציי רכב (ר.צ.) בע"מ. במסגרת פעולות החקירה זומנו מספר נושאי משרה ועובדים בחברה, בעבר ובהווה, לחקירה בחשד לביצוע עבירות על חוק מע"מ, פקודת המכס, פקודת היבוא והיצוא, חוק מס קניה וחוק איסור הלבנת הון. החברה סבורה כי לחשדות הנ"ל אין בסיס ממשי, ויתכן אף שמקורם בגורמים אשר מטרתם למנוע קיומה של תחרות. עם זאת, בשלב זה החברה אינה יכולה להעריך את השפעת החקירה על החברה, על תוצאותיה ועל מצבה, אם בכלל".