אאא

השביתה שההסתדרות תכננה מבוטלת לאחר שההסתדרות ומשרד האוצר הגיעו להסכמות בנושא עובדי הקבלן. ברגעים אלה יושבים נציגי שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי נסינקורן במטרה לנסח סופית את ההסכם בין הצדדים.

מסיבת עיתונאים בהשתתפות כחלון וניסנקורן בנושא תתקיים היום בשעה 14:30 בלשכת שר האוצר בירושלים.

המו"מ בין כחלון לניסנקורן על קליטה להעסקה ישירה של עובדי הקבלן במגזר הציבורי התחדש הבוקר, לאחר שהשיחות אמש שהסתיימו בלילה לא הובילו לפריצת דרך.

בדיקה מדוקדקת של ניסוח המאבק על פי ההסתדרות הצביעה על כך שהמשא ומתן על קליטת עובדי הקבלן בהעסקה ישירה הוא רק על עובדים שמבחינת ההסתדרות מועסקים בליבת השירות הציבורי, כלומר מספקים שירות שהוא חלק אינטגרלי מהעבודה השוטפת והתקינה של המשרד או הגוף הציבורי. כך לדוגמה, עובדות ניקיון במשרדי הממשלה אינן

נכללות בשירותי הליבה, אך המאבטחים בכניסה למשרד ממשלתי כן כלולים מאחר שבלעדיהם הפעילות באותו משרד ממשלתי תיפגע משמעותית. באותו אופן עובדות הניקיון בבתי החולים הממשלתיים נחשבות לעובדות ליבה, שכן הניקיון של בית החולים הוא חלק אינטגרלי מאיכות השירות בו.

באותו אופן עובדות הניקיון בבתי החולים הממשלתיים כן נחשבים לעובדות ליבה שכן הניקיון של בית החולים הוא חלק אינטגרלי מאיכות השירות בו. כך גם העובדים הסוציאליים המועסקים דרך החברה הכלכלית של הרשות המקומית והעובדים הסוציאליים המועסקים בעמותות שמספקות שירות למשרדי הרווחה או הבריאות גם הם נחשבים לחלק מתחומי הליבה של השירות הממשלתי, כמו גם אחיות בתי הספר שכיום רובן עובדות קבלן, מורי תכנית קרב לנוער נושר ששוכר משרד החינוך, עובדי קרנות המחקר בבתי החולים הממשלתיים שמועסקים בהן רק כדי לחסוך תקנים של עובדי מדינה, עובדי ההוסטלים של חסות הנוער ועוד.