אאא

הקואליציה עם אייכלר: במסמך שנשלח על-ידי הנהלת הקואליציה לראשי הסיעות מתברר כי טענת סיעת "אגודת ישראל" על ההחלטה של ראשי הסיעות בקואליציה לתמוך בנציג הסיעה ח"כ ישראל אייכלר לוועדה למינוי דיינים הינה נכונה ומאומתת.

תחת הכותרת "בחירת נציגי הקואליציה לוועדות בחירה/נושאי משרה שיפוטית", נכתב במסמך כי הבחירה תתקיים ביום רביעי הקרוב מיד לאחר הדיון בהצעות החוק הפרטיות כשההצבעה הינה חשאית.

המומלצים של ראשי הקואליציה ל"וועדה לבחירת דיינים" הינם חברי הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) ונאווה בוקר (הליכוד).

בכך מתברר כי טענות "אגודת ישראל" על תמיכת הקואליציה בנציג הסיעה החסידית הינם נכונות וכי סיכוייו לנצח הינם לכאורה גבוהים זאת בניגוד לטענות סיעת "דגל התורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: מרים אלסטר - פלאש 90)
המסמך של הנהלת הקואליציה

עם זאת חשוב לזכור כי לטענת 'דגל התורה' מאוחר ומדובר בהצבעה חשאית הרי שלמרות התחייבות הקואליציה אין לסמוך על כך שאכן חברי הכנסת יתמכו בח"כ אייכלר ומבחינתם סיכוייו להיבחר קלושים.

כזכור הגיש יו"ר "דגל התורה" ח"כ משה גפני את מועמדותו לבחירה כנציג בוועדה למינוי דיינים זאת לאחר שבסיעה הליטאית נטען כי התפקיד שייך להם באופן מסורתי וכי לאייכלר אין סיכויים להיבחר מאחר וחברי הכנסת לא יבחרו בו לתפקיד.

אמש, נועדו ראשי "דגל התורה" עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שהורה לח"כ גפני שלא להסיר את מועמדותו לתפקיד מאחר והתפקיד מגיע ושייך ל'דגל התורה'.