אאא

אתמול (ראשון) החל תרגיל גדול של פיקוד העורף באזור ירושלים. התרגיל יסתיים ביום רביעי. במסגרת התרגיל, 'איחוד הצלה' יערכו מחר עם המנהל הקהילתי אשכולות תוך שיתוף פעולה עם אגף הביטחון של עיריית ירושלים ונציגי פיקוד העורף, תרגיל גדול במסגרתו ידמו בין היתר פגיעה ישירה של טיל בבניין מגורים עם עשרות נפגעים מדומים שיקבלו טיפול רפואי ראשוני ממתנדבי איחוד הצלה שישתתפו בתרגיל.

התרגיל ייערך מחר בין השעות 18:00-20:00 במנהל קהילתי אשכולות בשכונת שמואל הנביא. במהלך התרגיל יישמעו קולות נפץ ותורגש תנועה ערה של רכבי חירום והצלה בשכונה.

בתרגיל צפויים להשתתף כמאה מתנדבים מאיחוד הצלה, המנהל הקהילתי, פיקוד העורף, עיריית ירושלים ונציגי משטרת ישראל. בנוסף, במסגרת התרגיל, ייערך ביום רביעי ניסוי צופרים באזור ירושלים.

בשעה 10:05 תישמע אזעקה עולה ויורדת באזור ירושלים והסביבה. במידה ותופעל אזעקת אמת, תישמע אזעקה נוספת לאחר מכן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, מחר, החל מהשעה 16:30, ייערך תרגיל בקריה בתל אביב בהובלת יחידת האבטחה של הבסיס ובשיתוף משטרת ישראל, מגן דוד אדום ואגף האבטחה של משרד הביטחון.

במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות חירום, יישמעו פיצוצים, ויחולו שיבושים בכניסה והיציאה מהבסיס. כחלק מהתרגיל ייחסם הגשר ממגדלי עזריאלי לבסיס בין השעות 16:30-18:30.

דובר צה"ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים השנתי ומיועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.