אאא

לוחמי משמר הגבול והמשטרה הצבאית, סיכלו הברחת כשני טונות של בשר, אשר אינו ראוי למאכל אדם, שעל פי החשד עשה דרכו חנויות ולמרכולים.

האירוע התרחש אמש, במחסום חיזמה הנמצא מזרחית לירושלים, לוחמי משמר הגבול ולוחמי המשטרה הצבאית זיהו משאית אשר העלתה את רמת חשדם,

כאשר עצרו אותה ובדקו את תכולתה, זוהו עשרות רבות של קופסאות אשר נמצאות באחורי המשאית.

כאשר נשאל נהג המשאית, תושב מזרח ירושלים בשנות העשרים לחייו ,מה נמצא בקופסאות, הוא נראה לחוץ במיוחד ולא הצליח להסביר את תכולתם ללוחמים, כאשר בדקו את הקופסאות מצאו בהם שני טון של בשר המגיע משטחי הרשות הפלסטינית ללא אישורים ללא קירור ובתנאים מחפירים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
הגדלה

הברחת בשר מהשטחים לישראל, נחשבת תופעה מסוכנת, הבשר המוברח שאמור בסופו של יום להימכר ברשתות המזון בארץ, עובר דרך ארוכה בתנאים מחפירים, ללא קירור ותנאים סטריליים מה שעלול לסכן את בריאות הציבור.

רפ"ק ינון נהרי מפקד הפלוגה ציין כי "משימתם העיקרית של הלוחמים הינה ביטחונית ולשם כך מבוצע בידוק קפדני של כל המבקשים להיכנס מהשטחים לתחומי ירושלים, פעמים רבות שמים הלוחמים את ידם על אותם מבריחים אשר לא בוחלים בכל דרך אפשרית בכדי להוציא אל הפועל את העבירה".

לוחמי מג"ב זימנו למקום צוות של יחידת פיצו"ח ממשרד החקלאות, להמשך טיפול ברכב וחקירת הנהג. כל הבשר נשלח באופן מיידי להשמדה.