אאא

"חלק מהחזרה בתשובה": יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד מרבה לאחרונה לקרוץ לציבור החרדי החל מראיונות שפונים לציבור החרדי ועד תמונה נדירה שלו חבוש כיפה ועטוף בטלית ברחבת הכותל המערבי.

גם במשכן הכנסת הבחינו ביאיר לפיד החדש, או בדרך החדשה בה לפיד מנסה למתג עצמו כאוהב החרדים ומכנים זאת כ"חזרה בתשובה".

השיא הגיע אמש, לאחר חצות לילה, כאשר יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט עלה לנאום במליאת הכנסת כשר שמסכם את הדיון על החוק הנורבגי, אלא שמאחר וח"כ איוב קרא נעדר מהמליאה בנט נאלץ למשוך זמן.

"צה"ל של היום הולך בדרכי אבותינו בתנ"ך", אמר בנט, "הרי אנחנו כולנו יודעים בצבא שיש את הביטוי "אחרי", יש את המוסר "אחרי" - מאיפה זה מגיע? אני חושב שפה אתם בטח כן יודעים - "ממני תראו וכן תעשו", בשופטים פרק ז, י"ז. הדוגמה האישית היא הדרך בה הדריך גדעון את אנשיו לקראת המלחמה בַּמִּדְיָנִים. פסוק זה כתוב באותיות קידוש לבנה – איפה? במגרש המסדרים של בית הספר לקצינים בה"ד1, הוא מהווה אבן דרך לכל קצין בצה"ל".

בשלב הזה פנה בנט כשהוא צוחק לעבר יאיר לפיד: "יאיר, אתה בוודאי אוהב את הדברים האלה זה התנ"ך, זה גם חלק מהחזרה בתשובה"". הדברים גררו פרצי צחוק אצל חברי הכנסת.

יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין פנה לבנט גם הוא באווירה מחויכת ואמר: "באחת ההצבעות, אדוני, הם כבר חזרו בתשובה", כשהוא מתכוון ש'יש עתי'ד הצביעו בעד חוק העדפה מתקנת של ח"כ משה גפני.

חברי הכנסת העירו לבנט ושאלו: "איפה מופיע איוב קרא בתנ"ך?".