אאא

20 אנשי ימין נעצרו ביממה האחרונה בסמוך לבתי דריינוף בבית אל, בעת שמחו כנגד הריסת הבתים במקום. במקום עוכבו עוד מפגינים רבים אשר שוחררו בשטח ללא חקירה.

בשעות הערב המאוחרות אמש נעצר בחור נוסף כבן 18, בסמוך לבתי דריינוף, ובכך עלה מניין העצורים לעשרים. לא ברורה עדיין סיבת מעצרו.

בשעות הערב והלילה של יום שלישי נעצרו 9 עצורים, אשר מרביתם שוחררו במהלך הבוקר בתחנת המשטרה בתנאים מגבילים. שניים מהם, קטין ובגיר הובאו לבית המשפט השלום בירושלים לדיון בהארכת מעצרם. שופט בית המשפט השלום בירושלים אלעזר נחלון האריך את מעצרם של השניים עד להיום.

כנגד הארכת מעצרו של הקטין, נער ללא עבר פלילי כבן 15 הוגש ערר דחוף לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי עו"ד אביחי חגבי מטעם ארגון חוננו.

אתמול נעצרו כ-10 מפגינים ששוחררו. אחד המפגינים אותר רק לאחר זמן רב בתחנת המשטרה בשער בנימין על ידי עו"ד נתי רום אשר היה בתחנת המשטרה מטעם ארגון חוננו. העצור אותר כשהוא חבול ופצוע. העצור יובא מחר לדיון בבימ"ש.

בתוך כך, מועצת יש"ע והמועצה המקומית בית אל, הודיעו כי היום בשעה 17:00 יתקיים טקס הנחת אבן הפינה, לבתי דריינוף החדשים, לאחר שהתקבלו כל האישורים הנצרכים.