אאא

משה אורבך, תושב העיר בני ברק (24) שנעצר במסגרת חקירת אירוע הצתת כנסיית "הלחם והדגים", שוחרר למעצר בית. כתב האישום נגדו הוגש לבית משפט השלום בנצרת אולם סנגורו, עו"ד יובל זמר, טען שאין לו סמכות לדון בתיק וכתב האישום יוגש מחדש ביום ראשון במחוז מרכז.

בכתב האישום נטען כי הנאשם חיבר מסמך שמפרט בין היתר דרכים להצתת כנסיות ומסגדים, הצתת בתי מגורים של ערבים ותקיפתם באלות, אבנים ובקבוקי תבערה.

לפי הפרקליטות, המסמך שלכאורה חיבר אורבך, "מלכות הזדון", קרא לביצוע מעשי אלימות וטרור כלפי בני דתות אחרות. המסמך חובר במטרה להפיצו ל"קהל יעד" יהודי, ולהדריך את קהל יעד זה בביצוע העבירות.

"במסמך הביע אורבך מורת רוח כלפי רשויות המדינה אשר "מתנכלות" לשיטתו לפעילי ארגון "תג מחיר" ונוקטות בפעילות נמרצת כדי לעצור ולהעמיד לדין כל מבצע הופעל מטעם הארגון".

כמו כן, נטען, כי תחת הכותרת "דרכי פעולה", פירט אורבך את שיטות הפעולה לפגיעה בעצים שניטעו על ידי האוכלוסייה הערבית, גדרות ועמודי חשמל שהוקמו על ידם וזיהום בורות מים, שיטות להצתת כלי רכב ושימוש בבקבוקי תבערה. בהמשך המסמך הדריך אורבך באופן מפורט כיצד יש להצית מסגדים, כנסיות ומנזרים.