אאא

חשיפת "כיכר השבת": דבריו של יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין בסימפוזיון שנערך במסגרת בקעמפ של ישיבת וולפסון, בהם לכאורה השמיע עמדה בעד הצתת כנסיות בארץ מעוררים סערה. חבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ פנה עם פרסום הידיעה למ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב בנצי סאו, וביקש ממנו לעצור לאלתר את יו"ר הארגון גופשטיין.

"כבר אין צורך במעצר מנהלי, יש צורך להפסיק את הטירוף של בנצי גופשטיין וארגון להב"ה שישרפו את כל המדינה", אמר פריג'.

בהקלטה שנחשפה מוקדם יותר ב"כיכר השבת", גופשטיין נשאל על ידי העיתונאי בני רבינוביץ' מיתד נאמן האם הוא בעד הצתת כנסיות בארץ ישראל ותשובתו הפתיעה את הנוכחים בפאנל.

בתחילה נשמעים חברי הפנאל דנים האם מצווה לבער כיום עבודה זרה, גופשטיין טוען שכן, ואחד המשתתפים, הרב קליין, השיב כי אכן זו מצווה לפי הרמב"ם אך "בזמננו התשובה היא לא. אם כן, אז בבקשה, צא למסגד הקרוב שרוף ותחזור".

(ההקלטה מדברי גופשטיין)

רבינוביץ: האם אתה בעד שריפת כנסיות בארץ ישראל, כן או לא?

גופשטיין: הרמב"ם ... צריך לשרוף, האם אתה נגד הרמב"ם או בעד הרמב"ם?

רבינוביץ: אל תגיד לי רמב"ם, שאלתי אותך מה אתה אומר.

גופשטיין: בוודאי שכן.

הרב קליין: מה זה מרכז הליכוד? אתה בעד הרמב"ם אתה נגד הרמב"ם? של נעלך מעל רגלך. עם כל הרצון והכבוד, פוסקי הלכה פוסקים מה כן ומה לא, לא עמי-ארצים צעירים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גופשטיין: הרמב"ם פסק שצריך לבער או לא? עבודה זרה צריך לבער.

אבא טורצקי: בנצי, אתה בעד לשרוף או לא?

גופשטיין: בוודאי שכן. בוודאי, זה הרמב"ם. פשוט שכן, מה השאלה בכלל?

טורצקי: זה לא יאומן. רבותי, למי יש מצית?

הרב קליין: בנצי, אני אומר לך עכשיו כעורך דין - זה (הדברים שאמרת. צ"ג) עילה לעצור אותך.

בנצי גופשטיין מסר בתגובה: "בפאנל סגור של ישיבת וולפסון עלה דיון הלכתי בשיטת הרמב"ם על הנצרות. במהלך הדיון אמרתי שלשיטת הרמב"ם צריך לבער את העבודה זרה. הדגשתי מספר פעמים שאני לא קורא לנקוט בצעדים אופרטיביים אלא שזו שיטת הרמב"ם. וזה מוטל על ממשלה לא יחידים. אני מבין שיש עליהום על אנשי הימין ומנסים לתפוס אותנו בכל מילה אבל הייתי ממליץ לפתוח קודם בחקירה נגד הדרשנים במסגדים או טיבי וזועבי. אחר כך שיפנו אלי".