אאא

2,400 מכוניות סובארו יזומנו כבר בעת הקרובה אל מוסכי היבואנית בישראל לצורך ביצוע ריקול - כך מדווחת היום סוכנות מכוניות לים התיכון, יבואנית סובארו.

מדובר במכוניות שבהן עלולה להתגלות תקלה בקבוצת חוטים במכסה עמוד ההגה. מדובר בחיווט האחראי בין היתר לפעילותם של המאותתים והמגבים. הקריאה לתיקון תקפה הן לדגמי סובארו אימפרזה המשפחתית וכוללת מכוניות שיוצרו בין 2012 ל-2014 והן לרכב הכביש שטח סובארו פורסטר - מהשנים 2013 ו-2014.

תיקון הקריאה החוזרת יכלול השמת חומר בידוד ומשך הטיפול יהיה כחצי שעה. במידה ויש נזק לחיווט המתכת, תוחלף צמת החוטים ומשך הטיפול יהיה כשמונה שעות. התיקונים יבוצעו ללא כל חיוב של הלקוח.

הודעתה של סובארו על הריקול לריקול לדגמי האימפרזה והפורסטר מתרחשת בתקופה עמוסה בריקולים של יצרני הרכב השונים, הנוגעים בין היתר בעיקר לחשד להתקנת כריות אוויר פגומות מתוצרת TAKATA היפנית. רק אתמול הודיעה יבואנית טויוטה על זימון עשרות אלפי מכוניות טויוטה למוסכים לצורך תיקון של הליקוי הפוטנציאלי בכרית האוויר (ליקוי שהתגלה בעבר גם במכוניות סובארו, שכבר זימנה את לקוחותיה בישראל לאיתור התקלה בכריות האוויר).