אאא

האם המועמד למפכ"לות ומפקד המחוז הצפוני ניצב זהר דביר, נושא באחריות ללינץ' בפצועים הסורים? דיווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות", טוען שדביר לא ציית לפקודת המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו בנושא. 

על פי הדיווח, יום קודם לאירוע הקשה בנווה אטי"ב, נערכה ישיבת הפיקוד הבכיר במשטרה, וזאת בעקבות אירוע תקיפת הפצועים בחורפיש, שאירע יום קודם לכן. בישיבה הורה דנינו לדביר לתאם העברת פצועים מסוריה עם הצבא, ואף לגייס כוחות נוספים במידה ויהיה בכך צורך. 

אלא, שהאמבולנס שהגיע מרמת הגולן לא קיבל ליווי משטרתי, ולווה רק בג'יפ של המשטרה הצבאית, מה שלא הותיר לו סיכוי מול עשרות המתפרעים הדרוזים, שגרמו למותו של אחד הפצועים ולפציעתם של שני חיילים. 

גורמים במשטרה מתחו ביקורת על דביר, וטענו כי לא יתכן שאירוע כזה יטוטא מתחת לשולחן, למרות שכולם צפו אותו והמפכ"ל אף הורה להיערך אליו, וכעת מעוניינים למנות את דביר למפכ"ל. 

דובר מחוז צפון במשטרה מסר בתגובה: "בניגוד לטענות העולות בכתבה, לא נפל כל פסול בהתנהלות המחוז בשני האירועים. המחוז פעל בדיוק בהתאם לחוק, לסמכותו ולהנחיות שניתנו. הדברים מעוגנים בפרוטוקול ישיבת סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל. צר לנו שגורמים אינטרסנטיים מטילים רפש תוך התעלמות מהעבודות כי לא נמצא כל פסול בהתנהלות המחוז, לרבות בתפקודו לאחר האירוע, שכלל מעצר עשרות חשודים והבאת המבצעים לדין תוך תקופת מעצרם".