אאא

בעוד העיתון "יתד נאמן" דווקא בוחר הבוקר (ראשון) להתעלם מהפגנת "העדה החרדית" כנגד חילולי השבת בירושלים (זאת על פי מדיניותו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן המתנגד עקרונית לקיום הפגנות) הרי שדווקא בטאוני תנועת "אגודת ישראל" - "המודיע" ו"המבשר" מדווחים על ההפגנות.

"המבשר" מדווח על אלפים מבני ירושלים שהשתתפו בקבלת שבת המונית ברחובה של עיר במחאה על חילול השבת בעיר הקודש תוך ציון הפגנת העדה החרדית.

"המודיע" במקביל מדווח בכותרת בעמוד הראשון באופן כללי על כך שבבתי כנסיות בבתי מדרשות וברחובה של עיר העתירו בשבת המוני שומרי שבת למניעת הפרצות הכואבות המתרבות של חילולי השבת. "המודיע" אף מציין כי חילולי השבת נעשים על-ידי רודפי ממון תוך התעלמות או גיבוי של העירייה.

באורח נדיר מקדיש העיתון את מאמר המערכת לחילולי השבת בירושלים תחת הכותרת "הניחו לשמור על קדושת השבת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"המודיע" כותב כי "עוד פירצה ועוד פירצה בחומת הקודש בעיר הקודש והמקדש ולבבות עם מקדשי שביעי נקרעים מצער. עיר הקודש והמקדש כלילת יופי שמצפה ומייחלת לבוא ציון גואל ולהשבת עטרת תפארתה ליושנה- סופגת מכה אחרי מכה עלבון אחרי עלבון כאשר יחידים מגובים במעש או בחוסר מעש של הרשויות בכלל והרשות המקומית בפרט גורמים כאן לחילולי שבת המוניים בראש כל חוצות".

בהמשך מאמר המערכת מכוון "המודיע" ישירות לניר ברקת וכותב: "ראש העיר בירושלים ועימו כל אותם גורמים במועצת העיר המקדמים או עומדים שאננים מול ריבוי חילולי השבת מנסים להסתתר תחת מעטה של חוקי עזר שהם מפרשים אותם כאוותם או אמתלות חוקיות אחרות. והרי אין ספק שאילו היה רצון אילו היתה קיימת הכרה שקדושת השבת יקרה לעם ישראל - פרצות רבות היו נסכרות, פרצות חדשות לא היו נפערות אבל הזילזול קיים ההתנכרות קיימת והתוצאה כואבת ומייסרת".

לסיום מצהיר העיתון החסידי כי "רבבות אלפי שומרי השבת בירושלים מצפים כי עיריית ירושלים וכל הגורמים האחראיים לאכיפת החוק לא יתנו את ידם לפגיעה בשבת ולא יסתתרו תחת מסווה או אמתלה של חוקי עזר ערוניים שיש המטים אותם כדי לחבל ולפגוע בקדושת השבת".