אאא

בעקבות מכתבם של חברי הנהלת "איגוד הסמינרים" בראשות יו"ר ההנהלה הרב זאב וולף נגד סמינר זלזניק באלעד שנחשף אמש (שני) ב"כיכר השבת" וקובע כי לדעתם יש לסגור את הסמינר, מוציאים היום חברי ההנהלה הבהרה לפיה המכתב נכתב על דעת שלושת הרבנים החתומים עליו אך לא על דעת הארגון כולו.

"מכתב שהתפרסם אתמול יום שני בשם איגוד מנהלי הסמינרים בנושא הסמינרים באלעד, לא נידון בהנהלת האיגוד. אלא נכתב על דעתם האישית של המנהלים החתומים במכתב, שפעלו בעבר בנושא" כותבים חברי ההנהלה. 

על המכתב שנחשף אמש ב"כיכר השבת" חתומים כאמור הרבנים יו"ר הארגון הרב זאב וולף, הרב יחיאל מנדלזון והרב עזריה הילדסהיימר. 

בין היתר נכתב במכתב חברי הנהלת אגוד הסמינרים כי: "בשעתו הובהר, מבלי להטיל דופי חלילה בגורמים אחרים שונים, כי לדעתנו המבוססת על ניסיון רב שנים בתחום החינוך העל-יסודי ברוח ישראל סבא, הרי שהקמת סמינר נוסף בעיר ללא תיאום עמנו תזיק ליצירת מסגרת חינוכית על יסודית בעיר".

ראשי איגוד הסמינרים ממשיכים להסביר את ההתנגדות שהייתה להם להקמת סמינר 'זלזניק': "הדברים נכונים בפרט מאחר והיקף הקמת הכיתות בגיוון המגמות והמסלולים דורש היערכות והמתנה רגועה כדי להצליח בקידום הבנות וכל תחרות עלולה לגרום לאי יציבות שתטלטל את מערכת החינוך בעיר.

"לפיכך הבענו עמדתנו הברורה שנתקבלה על דעת כולם, כי לעת עתה לא יפתחו תיכונים מתחרים שיפגעו במרקם החינוכי והחברתי של הסמינר העל-יסודי לבוגרות בית יעקב, שהיה בשלבי התגבשותו הראשוניים".