אאא

הארכי-טרוריסט אוסמה בן לאדן, אהב ככל הנראה במיוחד את שיריו של הזמר הצרפתי אנריקו מסיאס הידוע כאוהב ישראל, זאת לאור העובדה שהוא מופיע כאחד הזמרים הבולטים באוסף המוזיקלי של בן לאדן, פרט אותו פרסמה רשת BBC. באוסף הופיעו 1,500 הקלטות משנות ה-60 ועד 2001 שהכילו כמאתיים דוברים וזמרים.

מסיאס נולד באלג'יריה למשפחה יהודית-ספרדית וכאמור ידוע כאוהד של מדינת ישראל שהופיע בה פעמים רבות. בשיחה עם אתר ynet הוא התייחס לפרסום ואמר כי "כששמעתי את זה חשבתי שמדובר בטעות, חשבתי שזו בדיחה. בהמשך רבים התקשרו לספר לי, והבנתי שזה נכון".

 (צילום: אילן קוסטיקה, CC BY 3.0)
אנריקו מסיאס (צילום: אילן קוסטיקה, CC BY 3.0)
הגדלה

"זה מאוד מוזר לי" אמר מסיאס, קודם כל בגלל שאני לא מכיר את הזהות של האנשים שצורכים ואוהבים את המוזיקה שלי, אני לא יכול לכוון זאת ולא יכול לשלוט במי שאוהב אותה. זה מפתיע לראות מי אוהב את השירים שלך".

"אני בטוח שהוא ידע שאני יהודי כי שירי נאסרו להשמעה בהמון מדינות ערביות, אבל אני יודע שבמדינות ערביות מסוימות גם אוהבים את המוזיקה שלי, כי הסגנון שלי מאוד אוריינטלי, אז בוודאי שהוא ידע. האיש הזה, אני לא מבין מה קסם לו בשירים שלי. כל המסר בשירי מדבר על שלום ונגד אלימות, ומדובר באחד האנשים היותר אלימים שידע העולם הזה. אז האמן לי שאני מופתע".

האזינו למסיאס מבצע את "כל העולם כולו גשר צר מאוד"