אאא

28 קילוגרמים של חומר נפץ שמו הבוקר (שישי) סוף לגשר מעריב ההיסטורי. פיצוץ הגשר התקיים כחלק מעבודות לטובת הרכבת הקלה של גוש דן. האירוע משך סקרנים רבים, ומאות בני אדם באו לצפות ברגע ההיסטורי. 

שר התחבורה ישראל כץ הפעיל את מתג השליטה ופוצץ את הגשר. לאחר-מכן אמר: "הפיצוץ הזה מסמל תקווה והתחדשות. אנחנו בונים עורק חיים חדש לעיר ולמטרופולין כולו ומגשימים חזון של למעלה מ-100 שנה".

אמש, בעקבות הפרסום ב"כיכר השבת" על חשש של רבנים ועסקנים מחילול שבת בעבודות הפינוי של גשר מעריב, שוחח שר הכלכלה אריה דרעי עם שר התחבורה ישראל כץ, ובשיחה סוכם כי העבודות לא יימשכו אל תוך השבת.

"שר הכלכלה אריה דרעי שוחח כעת עם שר התחבורה ועם מנכ"ל משרדו ושמע מהם כי פינוי הריסות גשר מעריב זהו מצב של פיקוח נפש. השר דרעי מחה בפניהם על כך שעבודות פינוי ההריסות יתבצעו במהלך השבת וכתוצאה מכך תגרם פגיעה ברגשותיהם של שומרי השבת" נמסר מלשכת דרעי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד נאמר כי "לאחר דיון והתארגנות מחודשת נאמר לשר דרעי כי סוכם שהחברה המבצעת תסיים את הפינוי עוד לפני כניסת השבת כדי למנוע חילול שבת".

אתמול פורסם ב"כיכר השבת", כי רבנים ועסקנים חרדים שנחשפו להצהרת החברה לפיה הגשר יפונה תוך 48 שעות, הביעו חשש מחילול שבת בפינוי הריסת הגשר. "מנהלי הפרוייקט טוענים שייקח לפחות 48 שעות עד לפינוי המוחלט מה שאומר עבודות תוך חילול יום השבת. מדובר בפרצה חמורה שתשודר בכל העולם" מזהירים העסקנים.

"זהו חילול שבת בפרהסיה שלא היה כמותו בעיר העברית הראשונה. זהו לא סימן טוב לפרוייקט שייפתח מתוך חילול השבת" הם מוספים בכאב.