אאא

הסערה בעיר אלעד: חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני מכחיש הבוקר (רביעי) בשיחה עם "כיכר השבת" כי יצא נגד סמינר 'גברא' בעיר אלעד ואמר כי לא הסכים לצאת נגד הסמינר ומספר כי מנסים במשך מספר חודשים להחתים אותו נגד הסמינר אך הוא מסרב בתוקף.

הסערה כעת באלעד החלה לאחר שבעיר מבקשים להקים סמינר חדש לבנות ספרדיות, סמינר 'ליברמן', אך התנאי של מנהלי הסמינר היא כי הסמינר יוקם רק אם הוא יהיה היחיד מאחר ובשנה שעברה הוקם סמינר 'גברא', כעת יש מי שמבקש שהוא ייסגר לטובת סמינר ליברמן.

בחודש האחרון, כפי שפורסם ב"כיכר השבת", הוציא הגר"ש בעדני מכתב בו הוא כותב: "היות ואני שומע כאילו המלצתי לפתוח עוד תיכון באלעד, האמת שאמרתי שרבני אלעד ברובם יחליטו לפתוח, ואז אמליץ להם.

"רציתי להוסיף שלא כדאי לפתוח תיכון שלא מאושר על ידי משרד החינוך כי זה יגרום נזק לבנות".

גורמים בעיר הפיצו את המכתב כהוכחה שהגר"ש בעדני מתנגד לסמינר 'גברא', אך כאמור הרב מכחיש זאת היום בשיחה עם "כיכר השבת". 

בפתח השיחה מספר חבר מועצת החכמים: "אמרו לי במשך מספר חודשים לחתום, ואני אומר 'אני לא אחליט - אני לא אחליט', אמרתי להם שהרבנים יעשו את זה הם בניהם. מה אני צריך להחליט על אלעד? אני רב של אלעד?". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אומרים שהרב הוציא מכתב שזה נגד הסמינר של הרבנית גברא.

"אני לא הוצאתי כלום. הכל שקר. הוצאתי מכתב שאני לא מתערב בנושא העיר אלעד אלא אם כן כל הרבנים ידברו אתנו, זה מה שאמרתי, לא יותר".

"אמרתי להם כמה חודשים שאני לא מחליט, לא מחליט", סיים הגר"ש בעדני את דבריו הנחרצים כשהוא מדגיש: "אני לא אמרתי כן ולא אמרתי לא". 

מקורב לגר"ש בעדני אומר ל"כיכר השבת" כי "השתמשו במכתב הזה בצורה שהרב לא הסכים. הציגו את זה כמכתב של הרב ממוצאי שבת לאחר הפגישה עם רב העיר והנציגים. אבל זה שקר. המכתב נכתב לפני למעלה מחודש, הם ביקשו שהרב יחתום על מכתב נגד הסמינר והרב לא הסכים בשום פנים ואופן ואז הם הוציאו את המכתב הישן כאילו הוא מכוון נגד 'גברא', מה שגם הרב בעצמו אומר שזה לא נכון". 

כזכור, כפי שפורסם אתמול ב"כיכר השבת", נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן הביע תמיכה חד משמעית בסמינר 'ליברמן' וכתב במכתב ליו"ר ש"ס אריה דרעי: "הנני להביע את דעתי בשער בת רבים בעניין הסמינרים הספרדיים בעיר אלעד ת"ו, כי יש לפעול ולסייע בהקמת סמינר אחד גדול נוסף לכלל בנות האברכים בעיר מבני עדות המזרח, תחת ניהולו של הרב ישעיהו ליברמן הי"ו אשר ידיו רב לו בניסיון בחינוך בנות ישראל כאן בעיר הקודש ירושלים ת"ו וקיבל את ברכתי לעניין".