אאא

חברת הליסינג וההשכרה "אלבר" תנסה לשחרר כ-300 כלי רכב ביבוא מקביל אשר מוחזקים בידי רשות המסים, זאת בתמורה להמצאת ערובה מתאימה. כך עולה מדוח החברה החציוני שפורסם היום.

כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", לפני מספר חודשים החלה רשות המסים בחקירה נגד חברת אלבר בחשד לעבירות על חוק מע"מ, פקודת המכס, פקודת היבוא והיצוא, חוק מס קניה ואיסור הלבנת הון.

במסגרת החקירה זומנו מספר נושאי משרה בחברה בהווה ובעבר, בינם נמנה היו"ר אלי אלעזרא. דיווחיה של אלבר שופכים אור לראשונה על תכניותיה לגבי המשך שיווקם של רכבים ביבוא מקביל, לפחות בעתיד הקרוב.

על פי דוחות אלבר, מדובר ברכבים שעלותם בספרים היא כ-32 מיליון שקל. עוד מפרסמת אלבר, כי החברה נמצאת בתהליכי רכישה מתקדמים של 96 רכבים בחו"ל, בעלות של כ-9 מיליון שקל. רכבים אלה ככל הנראה לא ייובאו ארצה, מאחר והחברה בוחנת, לפי הדיווח, אפשרות למוכרם בחו"ל.

חקירה נוספת ברשות המסים

עוד מפרטת החברה, כי בנוסף שולמו מקדמות בגובה של כארבעה מיליון שקלים עבור רכישה של כ-95 רכבים נוספים - עסקאות אלה יבוטלו או לסירוגין יושלמו, אך הרכבים יימכרו בחו"ל.

בימים אלה מקיימת רשות המסים חקירות נוספות, נגד גורמים אחרים העוסקים בענף היבוא המקביל. בפרשה הנדונה בימים אלה בבית הדין בחיפה, ביצע על פי החשד אחד הגורמים ניסיון לייצא מן הארץ רכבי שטח שיובאו ביבוא מקביל, מה שהביא לחקירה של רשות המסים בנושא, הנמשכת גם בימים אלה.