אאא

פיגוע שני בבירה בתוך שעות: לוחם משמר הגבול נפצע הערב (רביעי) באורח קל לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעבר ג'יפ בו נסע בשכונת א-טור בירושלים.

הג'יפ התלקח ולוחמי מג"ב שהיו בו הצליחו לחלץ את עצמם. כוחות גדולים של משטרה הוקפצו לאזור. צוותי כיבוי אש שהוזעקו למקום נרגמו במטח אבנים על ידי צעירים ערבים. לאחר מכן הצליחו כוחות הכיבוי להגיע אל הלוחמים בג'יפ הבוער וחילצו אותם מהמקום.

כוחות הכיבוי הצליחו להשתלט על השריפה בטרם התפשטה לבתים במקום. כתוצאה מהשלכת הבקת"ב נשרפה מכונית שהייתה במקום ונזק נגרם לעמוד חשמל. האירוע התרחש ברחוב הראשי של השכונה, בו אירעו בעבר שני פיגוע דריסה נגד שוטרים.

כאמור, מדובר בפיגוע שני בתוך שעות בודדות בירושלים. מוקדם יותר הערב נפצע באורח קל לוחם מג"ב בפיגוע דקירה סמוך לשער שכם. מהחקירה עולה כי החשוד, תושב חברון בן 56 ששוחרר בפעימה השלישית של שחרור האסירים כמחווה לרשות הפלסטינים לפני כשנתיים, יצא היום מביתו ככל הנראה במטרה לבצע פיגוע כנגד שוטרים, רכש גרזן וסכין והגיע לעיר העתיקה בירושלים.

סמוך לשעה 19:00 זיהה החשוד שני לוחמי מג"ב שהיו בסיור באזור שער שכם, הגיח מאחוריהם והניף לעבר אחד מהם את הגרזן. הגרזן עפה מידו ופספסה את ראשו של הלוחם. החשוד נמלט לחנות סמוכה כאשר לוחמי מג"ב בעקבותיו, שלף סכין ודקר את אחד הלוחמים.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, שיבח את פעילות הלוחמים: "ההשתלטות המהירה על החשוד מנעה פגיעה חמורה באנשי כוחות הביטחון ובאזרחים". "המוכנות והערנות של הלוחמים הם הגורם המרכזי לסיומם של אירועים אלו עוד בטרם מצליחים המפגעים לפגוע בחפים מפשע", כך אמר מפקד פלוגת הלוחמים סנ"צ ניסו גואטה.