אאא

מהפכה בכפר חב"ד: גם בחב"ד מצטרפים למאבק בפגעי הטכנולוגיה ובבעיות הצניעות, ואמש (חמישי) הופצה בבתי החסידים בכפר חב"ד חוברת הכוללת תקנון צניעות מיוחד מאת רב הכפר, הגאון רבי מאיר אשכנזי. 

תחת הסלוגן "הכפר של הרבי - מודל לצניעות. דוגמא בהתנהגות", מפרט הרב החדש, שורה של תקנות בענייני צניעות והנהגה.

"בעומדנו בימי הרחמים והסליחות ולקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה, באתי בזה להסב את לב כל אחד ואחת מתושבי הכפר ומהעוסקים בחינוך בכפר, אודות כללי ההתנהגות והצניעות הראויים בכפר חב"ד, הן במוסדות החינוך והן באופן אישי. 

"מלבד החובה האישית הקיימת בכל מקום להתנהג ולהראות כראוי על פי דין יש עלינו תושבי כפר חב״ד חובה מיוחדת בעניין זה", כותב הרב אשכנזי. 

כאן מרחיב הרב אשכנזי על מטרת ייסודו של הכפר החסידי ומצטט את דברי הרבי מלובאוויטש שכפר כזה הינו ״עיר הבירה" ועליו להוות דוגמא חייה למושב קדוש בכל המובנים, תוך שהוא מדגיש כי כי מי שמתנהג באופן שלילי כנגד הרצון של הרבי יש לו עסק עם מייסד הכפר, הרבי הריי"צ. 

הרב אשכנזי מרחיב בנושא חשיבות ההקפדה בנושא הצניעות לגבי חינוך הילדים, וקובע את הכללים הבאים: 

א. על החצאית לכסות את הברך גם במצב של ישיבה. 

ב. חובה ללכת עם גרביים המכסות את הרגל. 

ג. על הצוואר ומרפקי הידיים להיות מכוסים כראוי. 

ד. המראה הכללי צריך לבטא עדינות וצניעות. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ה. חובה מוחלטת על נשים נשואות ללבוש פאה ברחובות הכפר. אין להסתפק במטפחת לא בעת הליכה ברחוב ולא בעת נהיגה ברכב.

הרב מדגיש, כי בפתיחת שנת הלימודים בגנים יתפרסם תקנון כללי לבוש ראוי לבנות הגן בכפר חב״ד. והנני מבקש מכל אחד ואחת להקפיד שבנותיהן יהיו לבושות בהתאם לכללים הללו. 

הרב אשכנזי מתייחס גם לפגעי הטכנולוגיה וקובע כי מלכתחילה עדייף כלל לא להשתמש באינטרנט, אך במידת הצורך יש להשתמש רק באינטרנט בסינון קפדני. 

"יש להקפיד מאוד שלא תיהיה גישה לאתרים המאפשרים התכתבויות זה עם זה. אתרים אלו הפילו חללים רבים רחמנא ליצלן"