אאא

לא רק בסמינרים: גם בגני הילדים בירושלים, עשרות ילדים בשכונת גבעת מרדכי לא יפתחו את שנת הלימודים, לאחר שלטענת הוריהם הגנים שהוקצו להם, לא ראויים ולטענתם קיימת אפלייה כלפי הציבור החרדי. 

בעקבות כך, הגיעו הבוקר הגננות יחד עם הילדים לקומה השישית בכיכר ספרא, שם הם מפגינים נגד לשכת ראש העיר. 

שלמה שימל אחד ההורים סיפר בשיחה עם "כיכר השבת" על המאבק: "ישנם ארבעה גנים בשכונה, כאשר שלושה מהם נמצאים בדירות והם מלאים מעבר לתקן שלהם וכן יש בהם בעיות בטיחות כמו למשל שבאמצע הדירה יש מדרגות ובעקבות כך כמה ילדים נפצעו".

הוא מספר כי לא רק שהגן עצמו לא מתאים לאכלס בו עשרות ילדים אלא גם החצר רחוקה מכך. "פתחו חצר על המדרכה שאפילו בעמידה לא ניתן להכניס את כל ה-35 ילדים. הגננת צריכה להוציא אותם אל החצר במשמרות וכך חצי יום הולך על זה".

 (צילום: כיכר השבת ובאדיבות המצלם)
(צילום: כיכר השבת)
הגדלה

ההורה מספר עוד כי בגן לומדים ילדים בכמה גילאים ולטענתו העירייה התחייבה כמה פעמים לחלק אותו ועד עתה לא נעשה דבר. בנוסף לטענתו, "ב-2012 העירייה העבירה תקציב לבניית שני גנים לציבור החרדי אך עד היום לא נעשה דבר מלבד תחילת חפירות במתחם".

המאבק החל ב-2011 ואשתקד כלל שביתה אחת של ההורים. לטענתו, המאבק הסתיים אז לאחר שהעירייה התחייבה שהשנה יוקצו שני גנים חדשים, "מה שלא קרה בפועל וזה בניגוד לממלכתי דתי שישנם כן יש שני גנים חדשים".

"אנחנו שבעי הבטחות. פניות שלנו למנכ"ל העירייה ולראש העיר לא נענו. הם לא טורחים להתייחס. הם פשוט מזלזלים בציבור החרדי".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה ל"כיכר השבת": "צרכי שכונת גבעת מרדכי מוכרים היטב וידועים לעירייה. נעשים מאמצים רבים להביא לפתרון נאות לכלל ילדי השכונה, הן בפתרון מידי והן בפתרון לטווח ארוך, תוך שיתוף נציגי הקהילה וחברי מועצת העיר.

"אנו מקווים שבזמן הקרוב ממש נוכל לסיים את הליכי התכנון והביצוע של הסדרת גני הילדים בשכונה", הוסיפו בעירייה.