אאא

טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי זרוע הים, התקיים אמש, באנדרטת הזרוע בגן "אלישבע" באשדוד בהשתתפות בכירי מערכת הביטחון שהתייחסו למצב הביטחוני. 

 הטקס נערך במעמד שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, סגן ראש המטה הכללי, אלוף יאיר גולן, מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג, קציני סגל הפיקוד הבכיר של חיל הים, המשפחות השכולות, נציגי בתי הספר הימיים, חיילי נגדי וקציני חיל הים בסדיר ובמילואים.

יעלון אמר כי "חיל הים הפך בשנים האחרונות לזרוע משמעותית ורבת עוצמה המאגדת בתוכה את מיטב האמצעים והעילית הטכנולוגית. כשמדברים על כוחו של צה"ל ועל היותו צבא חזק ומתקדם - חיל הים הוא אבן מרכזית בחומה המבצרת את ביטחונה של מדינת ישראל, ביטחונם של אזרחיה ובשנים הבאות גם את ביטחון הכלכלה הישראלית".

 "ישראל היא אומה פורחת ומשגשגת, ואתן, משפחות יקרות, עמוד האש המוביל את המחנה. בחירתכן בחיים של יצירה ועשייה על אף האסון הכבד והאובדן שפקדו אתכן אינה דבר מובן מאליו, והיא מהווה עבורנו אות ומופת ונדבך מרכזי בקיומנו", הוסיף. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 סגן הרמטכ״ל, אלוף יאיר גולן אמר כי "בצה"ל שוקדים בימים אלה על גיבוש תוכנית רב-שנתית "גדעון", אשר תכלול שינויים מפליגים בצה"ל, שינויים שיש בהם התייחסות לאיומים קרובים ורחוקים; שינויים שיש בהם מענה למימדי לחימה חדשים; שינויים שיש בהם מענה לעולם משאבים מוגבל ומאתגר, תוך הכרה בצורך שבהתייעלות ובהגדלת האפקטיביות המבצעית ".

"במסגרת תוכנית זו, חיל הים מהווה זרוע רבת מימדים מובהקת, זרוע המספקת מענה אסטרטגי ומענה לצורכי הביטחון השוטף כאחד; זרוע העוסקת במבצעים מיוחדים בצד התכוננות למלחמה בהיקף מלא; זרוע הנלחמת על השליטה בימים ומסייעת, בה בעת לזרועות הלוחמות האחרות של צה"ל. האתגר הוא עצום ורב, ומולו יש לנו נשק "סודי"- האדם המשרת. לחיל הים יש אנשים מעולים: מחויבים, מסורים, מוכשרים ושאפתניים, והישגי החיל בהתאם. מורשת הנופלים והקשר עמכן המשפחות השכולות, מהווים מקור השראה, מופת ודוגמא למשרתים. יהא זכר הנופלים ברוך", הוסיף. 

 מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג: "חונכנו לזכור את הנופלים, את החיילים ואת החיילות שנפלו למעננו במערכות ישראל. בכל אחד מהם היה משהו ייחודי, שהוא שלכם, של משפחת השכול וגם שלנו. לא ידענו אז, כמה גיבורים הם- הם תמיד ביצעו, רק מעט יותר מהנדרש".