אאא

רשות המסים האוסטרלית (ATO) החליטה להגיש כתב אישום נגד משפחת בינטר האוסטרלית בחשד שהתחמקה מתשלומי מסים בין היתר באמצעות בנק הפועלים ובנק דיסקונט, כך על פי דיווחים בתקשורת האוסטרלית.

משפחת בינטר, שהקימה את חברת המיצים Nudie Juice, יחד עם מנכ"ל החברה, אנדרו בינטר, חשודים שהפקידו כ-20 מיליון דולר אוסטרלי בבנקים הישראלים או בשלוחות שלהם ולאחר מכן ומשכו אותם באוסטרליה בתור הלוואה.

רשויות המס באוסטרליה מאשימות את משפחת בינטר בהעלמת מס בהיקף של כ-100 מיליון דולר אוסטרלי שהתפרסה על פני עשור והתאפשרה על פי החשד באמצעות בנקים ישראלים ושיווצרים. בכתב האישום טוענות הרשויות כי מלבד אנדרו, מנכ"ל החברה, גם אביו אמו אחיו ובן דודו שותפים להעלמות המס. משפחת בינטר יצאה נגד האשמות שמייחסות לה הרשויות.

בנק הפועלים נמצא בימים אלו תחת חקירה של רשויות המס האמריקאיות על רקע האשמות דומות לפיהן הבנק סייע לאזרחים אמריקאיים להתחמק מתשלומי מסים. הפועלים הפריש עד כה 50 מיליון דולר על פי הוראות של המפקח על הבנקים שדרש מהבנק להיערך לעלות פוטנציאלית שעלולה להיגרם בעקבות החקירה. מלבד הפועלים, גם בנק מזרחי מצוי בחקירה דומה עליה הפריש עד כה 30 מיליון דולר בעוד בנק לאומי סיים את הפרשה ושילם על כך קנס של 400 מיליון דולר.

בבנק הפועלים מסרו כי "התנהלות הבנק היתה תקינה לחלוטין והבנק מנוע מלהתייחס לעסקי לקוחותיו". מבנק דיסקונט לא התקבלה תגובה.